Espanjankaann kansa ei suostu EU:n keksimiin säästöihin.
Suomalaisten on kiristettävä entisestään nälkävyötä tpystyäkseen takaamaan espanjalaisten niinkuinj muidenkin kriisimaden väen rahalla pröystäilyn jatkumon.
Suomalaisten on kiristettävä entisestään nälkävyötä tpystyäkseen takaamaan espanjalaisten niinkuinj muidenkin kriisimaden väen rahalla pröystäilyn jatkumon.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Saa nähdä tykkääkö kansa säästöistä ja jos ei ,mitä valtio valta voi tehdä. Laitaako sotilaat kadulle !
Kreikassa sama asia.
Italia odotaa vuoroaan
Kaikissa maissa saavutetuista eduista ei luovuta. Koskee Suomea myös
Ei me olla mitään etuja saatu, kaikki on hankittu kovalla työllä. Minkä nykyinen hallituskoaliitio sixpäk pistää sileäksi tosta vaan, mistähän löytävät piilopaikan kun rähinä alkaa, miettikääs sitä poliittinen petos ei vanhene enään 3,ssa kuukaudessa. Lupauksensa kansalaisille pitää ainoastaan TIMO SOINI kansaa ei jätetä.
Ottaa Suomen piikkiin lisää velkaa ja maksaa sinne?
Krekkalaiset tunnustaa itse, että he ovat eläneet komiasti sellaisilla rahiolla, jotka eivät heille kuulu. Nyt sitten on tullut takaisinmaksun aika. Näin se vaan on?
Miksi Kreikkaa ei päästetä konkursiin? Miksi maahan pitää ensin pumpata tuhansia miljardeja "apurahaa" ja antaa sen sitten kaatua? Odotetaanko ensin, että joku "markkinaraha" saa ensin otettua oman siivunsa sivuun?
Rahaa on, mutta se on rosvoilla.
"Espanjan päätyminen EU:n taloudellisen tuen varaan näyttää entistä todennäköisemmältä, uskovat talouden asiantuntijat. Uutistoimisto Bloombergin mukaan maan tuoreen pääministerin Mariano Rajoyn on jo vaikea tukahduttaa spekulaatioita tukipaketista.
Espanjan työttymyysaste on noussut hälyttävään 24,4 prosenttiin, mikä on korkein luku kahteen vuosikymmeneen. Kansainvälinen valuuttarahasto on ennustanut Espanjan talouden supistuvan 1,8 prosenttia tämä vuonna
"