veto Jaloselta, suorastaan nerokas.
Jätti Peltosen rannalle.
Vanhoilla näytöillä ei pärjätä eikä nytkään näissä peleissä Peltonen suuremmin vakuuttanut.
Tuurimaali Ruotsia vastaan kun Ruottin veska imaisi sen.
Kokonaiskuvassa Peltosen pelaaminen oli hieman hidasta ja valjua.
Jätti Peltosen rannalle.
Vanhoilla näytöillä ei pärjätä eikä nytkään näissä peleissä Peltonen suuremmin vakuuttanut.
Tuurimaali Ruotsia vastaan kun Ruottin veska imaisi sen.
Kokonaiskuvassa Peltosen pelaaminen oli hieman hidasta ja valjua.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ITE OISIN OTTANU MYÖS TUPPURAISEN
TOTTA MAAR
Muut jääkiekkotietäjät Aravirta ja kumppanit ei maininneet edes Tuppuraista, hävetkää.
Aravirta muutenkin semmonen joka suosii vain nimimiehiä.
Ärsyttävä ukkeli koko Aravirta.
Pois telkusta.
Ara oli ainut jolla on hiuksia päässä.
Kyllä oli iso moka jättää Ville pois kuvioista. Hän se osasi kuviot, esim. alivoimapelissä.
Nyt valitettavasti yhden miehen pudottaminen suo Suomelle heikon tuloksen. Nähkää ja ihmetelkää, ettei se kova holtiton luistelu ilman kiekkoa tuo tulosta!
jos Suomi ei menesty kisoissa niin se ei ole yhden PEltosen takia kun häntä ei valittu. Siellä on tarpeeksi johtajia joukkueessa ja hyviä pelaajia. Turhat pulinat pois.
Jalosella on tietämystä, hän uskalsi myös pudottaa NHL-miehet NOkelaisen ja Petrellin pois koska he ei pelanneet niin hyvin vika turnauksessa.
Helvetin hyvä ,että Ville putosi .
Aivan turha ukko kisoihin.
Hyvä Jalonen ,että uskalsit pudottaa Villen pois .
Ja se naurattaa, että itketään jonkin Kontiolan valitsemisen takia. Että tilalle olisi pitänyt ottaa Nokelainen. Vain sen takia että sattuu olla puolustavampi (ja paskempi) keskushyökkääjä. Hittoako sitä Kontiolaa minnekään nelosen keskelle tarttee laittaa, osaa hän pelata laidassakin, esim kolmosessa Kapasen vierellä. Neloseen keskelle voi heittää vaikkapa Mika Pyörälän, tämä osaa pelata myös keskellä, ja osaa varmasti puolustushommat paremmin kuin Nokelainen, ja on monipuolisuutensa takia mahdollista sijoittaa vaikka ykköskenttään, jos joku floppaa. Nokelainen oli sm-liigassakin täysi turisti. Ei käyttöä siis.
Siispä kentät näin äkkiseltään...
Filppula-Koivu-Jokinen
Pesonen-Immonen-Granlund
Tuppurainen-Kapanen-Kontiola
Joensuu-Pyörälä-Komarov
Eli älkää automaattisesti ajatelko Kontiolaa sentteriksi. Tämän varmaan tietää Jukka Jalonenkin. Ei Kontiolasta ole mitään hyötyä neloskentässä, Pyörälästä on.
ei ollut ihan turisti SM-liigassa vaan vahva yleispelaaja mut vika peleissä ennen kotikisoja Nokelainen ei ollut tarpeeksi hyvä päästäkseen Leijoniin edustamaan maatamme kotiMMkisoissa.