Rikolliset ovat nykyään

Jos joku yrittää ryöstää vaikka pankin niin onko silloinkin kyseessä aktivisteja? http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012050115518406_uu.shtml
771
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Miksi ne ei käyttäneet vesitykkejä noita "Aktivistejä" vastaan ei ainakaan vedestä olisi ollut pulaa? Pitäähän se laiva pestä ennen reissua kunnolla.

Äänestä
  • suoraan mereen niin loppuis aktiivinen toiminta joksikin aikaa ja jos ei tajuis vinkkiä niin Kiinasta vankilapalvelut.

    Äänestä

  • mielisairas ja kuvastat hyvin Suomen mielenterveyspalveluiden tasoa tai niiden puutetta.

    Äänestä

  • Minkä alan aktivisti sinä olet ja missä päin vaikuttaa ko toiminta.

    Äänestä

  • Vahan Kyselen kirjoitti:

    Minkä alan aktivisti sinä olet ja missä päin vaikuttaa ko toiminta.

    Raakkuna on Wikileaks kirjoittaja internetissä.

    Äänestä

Suomessa on niin suuri moraalinen korruptio, ettei edes ekoterroristeille langeteta kunnon rapsuja!! Vankilaan kuuluisivat kaikki kriinpiisin hörhöt!!!

Äänestä

Puhuttaessa noista pankinryöstäjistä, niin minulle on alkanut tuo kuva haalistua siitä kummalla puolen tiskiä ne ryöstäjät nykyisin oleilevat? Ennenhän ne tulivat ulko-ovista ja kävivät vain käymäseltään, mutta miten lienee nykyisin, ainakin köyhemmät asiakkaat ovat kalttauksen kohteita.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


aktivisteja. kirjoitti:

Jos joku yrittää ryöstää vaikka pankin niin onko silloinkin kyseessä aktivisteja? http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012050115518406_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu