saadaan lainsuojattomaksi ja lopetusoikeus jokaiselle kunnolliselle kansalaiselle? http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/nuorisojoukko-rajaytteli-hajupommeja-helsingin-metrossa/art-1288466176652.html?pos=1288425684041
Millon vapaa jätesaasteloisnuoriso
vapaus=101%ongelma
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Heti kun lakikirjaan tulee määritykset termeille
- lopetusoikeus
- lainsuojaton
- jätesaasteloisnuoriso
- kunnon kansalainen
Dont' hold ya breath..
Nuorisojoukko räjäytteli hajupommeja Helsingin metrossa.
Eikös siellä haise muutenkin pissa, kakka ja muu paha? Pyörillä kulkeva WC on välillä tullut mieleen, kun teinit kusee kännissä tai oksennusta lentää. Jos on kerran VALVONTAKAMERAT junissa ja laitureilla, pitäs nää baskakasat saada helposti kiinni. Tuntuu, et ne kamerat on pelkkiä kuoria, joista ei välity kuvaa saati nauhotteita mihkään.
Pissaajat ja muut sotkiat pitäs pistää itse siivoomaan sotkun ja sitten kunnon sakko päälle. TOistuvati sotkevan vois pakottaa syömään sotkut. EI tässä maas, kun sossu täti tulee paikalle ja selittää, et on niin vaikee lapsuus.
Sit ne saakutin ILMAISJAKELU lehdet, jaksetaan kyl tuoda vaunuun, mut POIS EI VIEDÄ. Viddu sentään mitä laiskaa väkee liikkuu. Riski paloon on suuri, kun niit lehtii notkuu läjinä metrossa. Vaik penkit on ns. palamatonta muovii, niin kyl sekin syttyy.