Voiko rippi-isä edistää rippilapsensa kirkollista urakehitystä

ja voiko hän jopa neuvoa tätä valitsemaan paremmin ystävänsä?
298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minusta olisi jopa hyvä jos tekisi noin ettei tulisi vääränlaisiin tuttavuuksiin tutustuttua uutena jäsenenä.On ikävää huomata sitten myöhäjunassa millaisia narsisteja tai mt-ongelmaisia ajautuu juttelemaan ja siitä alkaa sitten kierre että hymyillen koitat väistellä kyseisiä ihmisiä tai välttelet heitä muuten kun et kestä heidän seuraansa.Ja onhan niitä vielä' muitakin pervoja.

tuollaiset kun eivät jätä rauhaan tai tajua että toinen haluaa olla omissa oloissan ilman draamaa.Yleensä kun vältellään alkaa suurempi draamaileminen miksi he eivät kelpaa ystäviksi.

Äänestä
  • No voi Pyhät Kyrvät! Ikäneidot ovat ongelma kirkkokunnassamme!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pekka töpöhäntänen kirjoitti:

ja voiko hän jopa neuvoa tätä valitsemaan paremmin ystävänsä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu