Varkauden puukottaja

oli lopettanut lääkityksen. Liian myöhään lopetti, ehti jo pilata aivonsa. Voidaan siis sanoa,että veriteko johtui lääkkeistä.


http://www.iltalehti.fi/uutiset/201205030143413_uu.shtml
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Teko johtui mädästä yhteiskunnasta.

Äänestä

" Voidaan siis sanoa,että veriteko johtui lääkkeistä. "

Ei voida sanoa noin, vaan juuri päinvastoin: Lääkityksen lopettamisesta se johtui.

Äänestä

Lääkkeen äkillisellä lopettamisella saattaa olla 1-4 viikkoa samanlaiset vierotusoireet kuin henkilöllä, jolle annetaan pakosti psyykelääkettä, ahdistuneisuus lisääntyy ja äänet kuuluvat voimakkaana. Lääkkeet pitäisikin vähentää asteittain kuten esim. 3mg viikoon päästä 2mg ja taas viikkon päästä 2mg ja sen jälkeen 0.5 mg ja ottaa sitä pari viikkoa. Sen jälkeen lopettaa kokonaan kun lääkeannos niin pieni ettei tule voimakkaita vieroitusoireita lopettamisen takia. Tässä kirjoitus psyykelääkkeeen lopettamisesta

http://www.terveyskirjasto.fi/terveyskirjasto/tk.koti?p_artikkeli=lam00023

Äänestä

Viranomaisilla on tietenkin hirveä tarve luikerrella vastuusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ssri??++???? kirjoitti:

oli lopettanut lääkityksen. Liian myöhään lopetti, ehti jo pilata aivonsa. Voidaan siis sanoa,että veriteko johtui lääkkeistä.


http://www.iltalehti.fi/uutiset/201205030143413_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu