Katainen keskittää Kuopioon!

Repii kaiken Kouvolasta mitä irti saa. Meni yliopisto osa AMK:sta, hätäkeskus ja nyt hovi-ja halinto-oikeus. Puhumattakaan mitä Hesasta sinne on siirretty. Kuopioon..kuopioon...Petaako Katainen sinne itselleen kaupunginjohtajan virkaa?

Kumallista miten pieni puolue RKP on saanut niin paljon valtaa hallituksessa. Mitään supistuksia ei ruotsinkielisellä alueella ole tapahtunut.
Kenen raha puhuu? Epäilen, että Walenbergien tuskin Wahlroos yksin mihinkään pystyy.

Kouvolaan tyhjiin kiinteistöhin mamuja, niitä joita ei RKP kelpuuta. En puhu väristä mitään, ettei syytetä rasismista.
1094
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tosi on. Parempi vaa olis kun Kymenlaakso/Etelä-Karjala hyväksyisivät että valtiolta ei apua tule. On tehtaat viety ja valtio vie loputkin.

Yritetään tulla toimeen omillaan ja saada tänne lisää Googlen kaltaisia toimijoita. Ja mahdollisimman paljon venäläisiä turisteja.

En varmana enää äänestä, ei kiinnosta mikään arpalipun heittäminen uurnaan.

KIITOS VALTIO NÄISTÄ!
- Kotkan rannikkopataljoona (loppuu 2013)
- Kouvolan hovioikeus
- Kouvolan hallinto-oikeus
- Kouvolan hätäkeskus (loppuu 2012)

Äänestä
  • Onhan teillä ne Häkä-veljekset, mutta eiväthän he ehdi yhteisiä asioita hoitamaan, kun pitää täyttää omat ja vähän kavereidenki kukkaroa. Hyväksi Kymeelle? häkä häkä häkä

    Äänestä

täällähän se yksi Kouvola kirjoittaja spämmää nyt jollai pseudoilla

Ei ketään kiinnosta, tää on maailman menoa, ei Kouvolan paikallispalsta

Äänestä

Katainen on sarjasta maailman menoa. Miksi se ruokkii Kuopiota. Onko viimeinen paikka mistä ääniä irtoaa konnalle. Vai kyttääkö joutopaikkaa kun ura katkeaa tähän valtion konkurssiin.

Äänestä
  • Eiköhän sillä ole tili veroparatiisissa. Ei muutakuin perhe mukaan ja vilkuttaa nauraen mennessään.

    Koulukiusatun kosto.

    Äänestä

Hienosti ilmaistu: Kenen raha puhuu?
Kyllä Ruotsin muslimi kuningas luulee Suomea omaksi maakseen ja ne pikku RKP:läiset käskynhaltijoina olevinaan!
Mutta on vain yksi Kuningas Pohjolassa ja se on Timo Soini Ensimmäinen, Valloittajakuningas!

Äänestä

Ilman vaalivilppiä kokoomus olisi tippunut niinkuin keskustakin.
Soini olisi pääsyt niskanpäälle ja euroopan tukirahat olisi vielä tallessa. Eikä mamuja tuotaisi nurkkiin kuseksimaan.

Äänestä

Tämän palstan äänestysikäiset on ihmeen älykkäitä.

Äänestä

Politiikkojen röyhkeys vain lisääntyy. Ei moraalista tietoakaan. Ei tosin mistään muustakaan. Omat taskut täyteen ja loput kolikot puolueelle.

Aina kun hommat ryssii,niin veroja korotetaan. Seonkin ainoa asia missä suomi on euroopan ykkönen.

Äänestä
  • Näin se on mennyt ja tulevaisuus näyttää samalta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


"mummeli"" kirjoitti:

Repii kaiken Kouvolasta mitä irti saa. Meni yliopisto osa AMK:sta, hätäkeskus ja nyt hovi-ja halinto-oikeus. Puhumattakaan mitä Hesasta sinne on siirretty. Kuopioon..kuopioon...Petaako Katainen sinne itselleen kaupunginjohtajan virkaa?

Kumallista miten pieni puolue RKP on saanut niin paljon valtaa hallituksessa. Mitään supistuksia ei ruotsinkielisellä alueella ole tapahtunut.
Kenen raha puhuu? Epäilen, että Walenbergien tuskin Wahlroos yksin mihinkään pystyy.

Kouvolaan tyhjiin kiinteistöhin mamuja, niitä joita ei RKP kelpuuta. En puhu väristä mitään, ettei syytetä rasismista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu