Tervajoen kruunattu peliparoni Esa laskeutuu palstalle muutaman viikon kestäneen mediahiljaisuuden jälkeen. Palstalaiset varmaan jo huutavat Esan nimeä, koska ottihan tämä kolme ka. 15 kertoimella olevaa riviä kiinni putkeen ennen poistumistaan. Tänään pelilista näyttää oikein kivalta ja pelattavia kohteita on runsaanlaisesti. Seuraavassa parhaat.
FC Honka - TPS
2 2.45
Chelsea-Liverpool
1.puoliaika X 2.05
FC Köln - Bayern München
2 1.60
Latvia - Venäjä Malkinin tehopisteet
0-1 pistettä 2.1
Ruotsi - Tshekki 1
1 2.10
Pelitapa
Kvartetti
Kerroin 14.46-22.14
Parhaimmalta haualta tuntuu Malkinin tehopinnat 0-1. Venäjän joukkue ei tänä vuonna ole niin kova kun on totuttu. Malkin ratsastaa jet lagissa, väsyttää, vituttaa, panettaa, ei kiinnosta, jalkaan sattuu. Venäjän tähdet eivät ole ennenkään MM-hokissa pärjänneet, ja mieliala Malkin ei tilannetta korjaa. Veikkauksen tarjoama 2.1 on aivan huippukerroin!
Odotettu FA-cupin finaali Chelsea-Liverpool pelataan tänään Wembleyllä. Cupin finaalit usein ovat vähämaalisia. Kumpikaan joukkueista ei lähde vetämään hikihatussa heti alkuvihellyksestä, ja ensimmäinen puoliaika on näennäistä pelailua. Ensimmäinen puoliaika päättyy tasan arvioni mukaan noin 60% todennäköisyydellä. Tarjottu reilun 2 kerroin kelpaa.
Ruotsin tähtisikermä kohtaa Globenissa Tsekin. Tsekin joukkue ei tänä vuonna vakuuta. Sen sijaan Ruotsilla on tähtiä paisuva nippu, joka oli jo eilisessä pelissä hurjassa vedossa. Vain viimeistely uupui. Uskon että tänään ruuti on kuivaa ja länsinaapuri pöllyttää Tsekkiä ruotsalaiseen tyyliin niin että aamulla takamuksessa tuntuu!
Muihin hakuihin ei hirveästi perusteluja löydy. Bayern peluuttaa ihan ykköskokoonpanoa ja eiköhän se tänään ota sen kolme pinnaa. TPS:ää kokeilin kun kerroin oli sen verran kiva. Siitä rikastumaan!
Esa näyttää mallia.
5
195
Vastaukset
- mopomies
4 kohdetta Tulos Oma merkki
56. JJK − FC Lahti 1 — - - 1 2,60
46. FC Honka 1 − TPS — - - 2 5,10
59. VPS − IFK Mariehamn 1 — - - 1 3,80
52. Haka − FF Jaro 1 — - - 1 4,40
Kokonaiskerroin: 221,71
siitä pikkurahalla mopoa ostamaan. - 35
Tosi hyvä haku oli tuo Malkin 0-1 pistettä. Todellakin päivän "paras" haku hah. Malkin 2 1 et sillei ja tällei ja sillei hei.
- 3232
Sehän se on kun amatöörit päästetään tekeen lappuja.
- Bärkkel1234
Maistuuko Tervajoen pippeliparonille tänään B-pojkar kertoimella 1.95?
- esa.
Bi-pojat maistuu aina esalle!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851559
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2041481Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441144Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad44846- 14720
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30711Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21710- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20646Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617