Homma menee ihan farssiksi, tavallinen katsoja ei näe kaikkia otteluita muuten kuin maksamalla lisämaksua joistakin kanavakorteista joilla ei muutoin tee yhtään mitään (tarvitaan uuteen tauluTV:hen vielä 60 € sovitin jotta saa sen maksukortin asennettua) ja jos on IP-yhteydellä varustetussa talossa niin: Onneksi olkoon maksoit ehkä turhaan - ei näy kisat! Yleisradion aikaan homma toimi ja Mertaranta selosti - kansa eli mukana. Nyt on kisat pilattu rahastuksella, toimimattomilla lähetyksillä ja katsomot on puoliksi tyhjiä älyttömien lippujen hintojen takia. Tosifaneja ei ole katsomossa kuin kourallinen ja firmojen maksamat yritysvieraat jonottavat viinaa ja kaljaa vaikka peli on käynnissä. Tunnelma on tipotiessään. Reisille meni!
MM-kisat takaisin Yleisradiolle - lippujen hinnat järkeviksi
2
150
Vastaukset
- dwqqwwddqdd
Täysi farssi tosiaan. Näin mtv3 karkotti jääkiekon arvoturnauksen Suomesta. Tämän turnauksen jälkeen kukaan ei ole enää kiinnostunut mm-jääkiekosta.
- se on loppu nyt
Aiemmin oli ilo ylimmillään jos/kun Suomi voitti. Nyt, vaikka mestaruus tulisikin, suussa on paha maku ja pinnassa on enemmän kaikki mokat ja katsojien aliarvioimiset kuin itse peli ja sen tulos.
Jääkiekkoliitto ja maikkari tekivät NIIIIIN ison karhunpalveluksen kuin vain pystyy. Ei näy netistä, ei näy edes kanavapaketti C:stä välttämättä, ei näy vaikka on canal total jnejnejne Oksettavaa kusetusta ja aliarvioimista. Ahneella on paskanen loppu ja toivottavasti kisoja ei enää ikinä Suomeen tuoda!!!
Lopuksi linkkejä ilmaisiin streameihin:
http://livetv.ru/en/eventinfo/116961_canada_slovakia/
http://www.oleoletv.com/category/ice-hockey/
http://stream-tvonline.blogspot.com/
http://www.sportlemon.tv/c-3.html
http://www.italy-proxy.net/ (URL-kenttään kopsataan tämä: http://www.youtube.com/user/2ndvenue2/featured?v=YcWbj0K0R0w js sitten "GO")
Ja sitten vielä; tuonne nyt vaan PALJON viestiä niin tietävät...
http://www.finhockey.fi/info/yhteystiedot/liittohallitus/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt344281Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.492263Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö471395- 851220
Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi381168Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.251136Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä501081Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin161955Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os175889- 58879