Päätoimittaja Turkkila toimi aikaisemmin Hommafoorumin sensuurimestarina ja sai kehitettyä siitä puhtaaksiviljellyn viha- ja ilkeilyfoorumin. Siellä moderointi ohjasi nimenomaan vihaan ja ilkeilyyn. Jatkettu ystävällinen suhtautuminen mm. maahanmuuttajiin ja heidän puolustamisensa vihakirjoituksia kohtaan johti armotta bannaukseen.
Kaipa persukarjaa johdatellaan uudessa persulehdessä samaan suuntaan jatkossa kun Turkkilasta tuli nyt pääpaimen. Eipä kukaan vapaudesta pitävä, omilla aivoillaan ajatteleva ihminen halua mukaan tuollaiseen ahdasmieliseen "uskovavais"yhteisöön.
Onneksi täällä S24:n persupalstalla sana on ainakin toistaiseksi melko vapaa persujen jatkuvista sensuuripyrkimyksistä huolimatta.
Kaipa persukarjaa johdatellaan uudessa persulehdessä samaan suuntaan jatkossa kun Turkkilasta tuli nyt pääpaimen. Eipä kukaan vapaudesta pitävä, omilla aivoillaan ajatteleva ihminen halua mukaan tuollaiseen ahdasmieliseen "uskovavais"yhteisöön.
Onneksi täällä S24:n persupalstalla sana on ainakin toistaiseksi melko vapaa persujen jatkuvista sensuuripyrkimyksistä huolimatta.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Osui käteen mielenkiintoinen "journalistinen" tekele, Demokraatti niminen lehdykkä, ja sitä lukiessa tuli mieleen että seiska on varsinainen totuuden torvi tuohon lehdykkään verrattuna. Taisi ainoa todella paikkaansa pitävä tieto olla tilaushinta ja nimi. Muuten kyllä niin täynnä sitä "muutettua totuutta" ja totuuden vastaista tietoa. Demareiden ns. positiivisia ansioita (Demarien omia kantoja) mm. hallitustyöskentelyssä jaksetaan hehkuttaa, ja tähän kuuluu mm. pienituloisten ja eläkeläisten etujen puolustaminen (mitä ne sitten tekoina olivatkaan), mutta unohdetaan hienosti kaikki petetyt vaalilupaukset, hillitön vastuiden kasvattaminen, huima velkaantuminen jne. jne.
Samaa linjaa tullaan noudattamaan uudessa persulehdessä. Joka sivulla pitää olla vähintään yksi hymyilevä isä-Timon kuva.
Eikös se ole sitten hyvä, ettei muuteta yleistä poliittisten lehtien käytäntöä sisältöjen suhteen, eli ei sotketa suotta tosiasioita sinne.
Ei se Persujen lehti siis ainakaan muita huonommaksi tule, joten josko odotettaisiin ensin ja katsotaan mitä saavat aikaiseksi Persut julkaisullaan.
Turha sitä kai täällä etukäteen on arvuutella ja itkeä.
Homma-foorumin tulosten pohjalta jäljet suorastaan naurattavat/itkettävät.
Sopiiko kysyä, miksi hitossa olet siellä hommafoorumilla roikkumassa, jos kerran noin vastenmielinen paikka on? Itse en tiedä mitä siellä on, kun en ole kokenut tarpeelliseksi sinne mennä. Odotan siis edelleen mielenkiinnolla millainen lehdykkä syntyy.
Mikälis Matias Turkkila nyt luopuu Soinin vaatimuksesta entisestä Homma-tyylistään ja aatemaailmastaan, sehän vain todistaa kiistatta, että hänkin on vain poliittinen kusettaja ja takinkääntäjä - raha ratkaisee pohjalta - kuten on Soini itsekin.
Hillitön pelkotutina landiksilla ja töppödemuilla, aihesta..
Töppis. Mamut haluavat kiittää viime tapaamisesta puskassa ja haluavat tietää koska otat sen uusiksi. Oli iha-naa, nannannaa kertovat.