Psykiatria on salaliitto

Skitsofreenikon näky

http://www.tiede.fi/keskustelut/psykologia-aivot-ja-aistit-f12/skitsofreenikon-paivakirja-ii-t52564-60.html

"Nykytieteen mukaanhan kaikki uskonnot ovat psyykkisesti sairaiden psykoosissa olevien skitsofreenikkojen luomia. Jeesus Nasaretilainen, Muhammad ym. suurten uskontojen ikonit ovat kaltaisiasi hallusinoijia.
Tai sitten psykiatria ja psyykenlääkkeet ovat vanhan vihtahousun paras keksintö sekularistisen tieteen rinnalla;) Uusia Messiaita ei enää tule, he hakeutuvat itse hoitoon tai heidät passitetaan hullujenhuoneille, koska korkeampilentoinen havainnointi on tieteellisesti todistettu psyykeen ongelmiksi ja kuvitteluksi.

Jokuhan kirjoitti toisaalla uskosta yliluonnolliseen: "Uskoisin vasta jos Jumala puhuisi minulle", veikkaan että siinä vaiheessa vasta epäilys heräisi, siis omasta mielenterveyden tilasta".

Yritetäänkö psykiatrilla tuhota uskonnollisuus, uskonnolliset kokemukset ja ihmeet sekä paranormaalit kokemukset? Yritetäänö ihmiset sekularisoida -maallistaa tieteellä, jotta he eivät uskaltaisi kokea?

6

512

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei tai juu

      Siis ennen kuin suostut ottamaan ajatustasoasi laskevia neurolepteja, mieti olisiko Muhammad ottanut, tai mitä jos hän olisi ottanut.

      • ojfiojpwe

        Lääkkeet on pahasta! paitsi krapula päänsärkyyn joku 400mg burana :D lääkkeet tekee susta pelkästään zombin,siis kaikki mielenterveyteen vaikuttavat... mulla on mielenterveydellisiä ongelmia enkä ikinä oo ottanu lääkkeen lääkettä yhteenkään masennukseen tai ahdistukseen,ainut joka on auttanu on adhd ja sienet masennukseen.


      • Mahdih

        Nykyään hänet olisi huijattu ottamaan ja Jumalan sana olisi jäänyt kuulematta ja jakamatta.


    • Anonyymi

      Psyykkelääkkeet ovat erittäin hyödyllsiä, ne tappavat 20 vuotta ennen aikojaan
      -haima
      -maksa
      -munuistulehduksiin ja syöpiin, koska puolittavat valkosolutson AIDS potilaan tasolle.
      Ja niistä ei saa murha tuomiota kuten niiden edeltäjästä zyklon kaasusta.
      Niiden etu on nopea tapa eliminoida populaatiota ilmaston parantamiseksi, tosin pietarin tulisi vaatia suomelta korvausta suomen lahden myrkyttämisellä ihmiseritteillä jossa on zombi lääkettä, ettei pietarilaisetkaan pysty kantamaan sota reppua puhumattakaan finlanski en tilannetta, jotka ei pysty kriisin tullen edes nostamaan reppua maasta zombi lääkkeiden takia, joiden huojarit sanoo parantavan näkymätöntä sisintä, jotka kukaan koskaan ei ole nähnyt, mutta koululääketieteen huijareilla on aina absoluuttinen totuus olemassa näkymättömistä aisoista ainoana maailmassa ja ovat militantteja kuin kommunistit marxin teorioissa, eli todella vaarallisia ja vahnigoittavia ihmisen mielelle ja hyvin voinnille.

      Potilaan

    • Anonyymi

      "Yritetäänkö psykiatrilla tuhota uskonnollisuus, uskonnolliset kokemukset ja ihmeet sekä paranormaalit kokemukset? "

      Tietysti yritetään, sillä Freudin, Piaget:n, Steinerin ja Dunderfeltin teoriat perustuvat okkultismiin eli satanismiin. Kristinusko on kielletty psykiatriassa. Kuten Pietari toteaa (2 Piet. 2:1-3, 12-19): "Mutta myös valheprofeettoja oli kansan seassa, niinkuin teidänkin keskuudessanne on oleva valheenopettajia, jotka salaa kuljettavat sisään turmiollisia harhaoppeja, kieltävätpä Herrankin, joka on heidät ostanut, ja tuottavat itselleen äkillisen perikadon.
      Ja moni on seuraava heidän irstauksiaan, ja heidän tähtensä totuuden tie tulee häväistyksi;
      ja ahneudessaan he valheellisilla sanoilla kiskovat teistä hyötyä, mutta jo ammoisista ajoista heidän tuomionsa valvoo, eikä heidän perikatonsa torku.
      Mutta niinkuin järjettömät, luonnostaan pyydystettäviksi ja häviämään syntyneet eläimet, niin joutuvat myös nämä, kun herjaavat sitä, mitä eivät tunne, häviämään omaan turmelukseensa, saaden vääryyden palkan, he pitävät nautintonaan elää päivänsä hekumassa, he ovat tahra- ja häpeäpilkkuja; he herkuttelevat petoksissaan, kemuillessaan teidän kanssanne, heidän silmänsä ovat täynnä haureutta eivätkä saa kylläänsä synnistä, he viekoittelevat horjuvia sieluja, heillä on ahneuteen harjaantunut sydän, he ovat kirouksen lapsia. He ovat hyljänneet suoran tien, ovat eksyneet ja seuranneet Bileamin, Beorin pojan. tietä, hänen, joka rakasti vääryyden palkkaa, mutta sai rikkomuksestaan ojennuksen, mykkä juhta puhui ihmisen äänellä ja esti profeetan mielettömyyden, Sellaiset ovat vedettömiä lähteitä ja myrskytuulen ajamia hattaroita, ja pimeyden synkeys on heille varattu. Sillä he puhuvat pöyhkeitä turhuuden sanoja ja viekoittelevat lihan himoissa irstauksilla niitä, jotka tuskin ovat päässeet eksyksissä vaeltavia pakoon, ja lupaavat heille vapautta, vaikka itse ovat turmeluksen orjia, sillä kenen voittama joku on, sen orja hän on."

      Mikä sopisi paremmin nykyajan psykiatreihin?

    • Anonyymi

      Psykiatria on massakusetus ja murha-ase kaikkia sekä tavan ihmisiä että havahtuneita varten. Psyykelääkkeet tuhoavat normaalin aistiskaalan ja aiheuttavat hävitystä kehon normaalille hyvinvoinnille. Jota ei välttämättä ikinä saa takaisin.

      Kukin voi tutustua erinäisiin "modernin psykiatrian isiin", vaikkapa Benjamin Rushiin ja Sigmund Freudiin. Freud oli täystärähtänyt narkkari ja Rush oli rappari(vaikka niin olivat suurin osa muistakinn usan perustajaisistä), joka kait oli jossain maininnut että psykiatria on ainoastaan rappariuden kriitikoiden vaientamista varten.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      149
      4483
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      184
      3034
    3. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      20
      2750
    4. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      92
      2734
    5. Pitkän päivän ilta

      Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel
      Ikävä
      127
      2372
    6. Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon

      ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu
      Maailman menoa
      53
      1976
    7. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      34
      1964
    8. En selvinnyt ilman naarmuja

      Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa
      Ikävä
      13
      1815
    9. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      11
      1708
    10. Olet ainutlaatuinen

      Sinussa on jotain, jota en osaa oikein edes pukea sanoiksi. Jotain paljon syvempää, kuin ulkoinen ihanuutesi. Jotain ain
      Ikävä
      38
      1089
    Aihe