EVAn kyselyn mukaan maahanmuuttokielteisyys on vähentynyt.
Hyvä homma. Suvaitsevaisuus kasvaa. Hienoo.
Toivottavasti tämä näkyy myös vaalituloksissa. Pienet kunnathan alkaa jo elää maahanmuuttajien varassa kun ei virat valtaväestön lääkäreille kelepaa.
http://www.hs.fi/kotimaa/Suomalaisten maahanmuuttoasenteet lieventyneet/a1305561567654
Hyvä homma. Suvaitsevaisuus kasvaa. Hienoo.
Toivottavasti tämä näkyy myös vaalituloksissa. Pienet kunnathan alkaa jo elää maahanmuuttajien varassa kun ei virat valtaväestön lääkäreille kelepaa.
http://www.hs.fi/kotimaa/Suomalaisten maahanmuuttoasenteet lieventyneet/a1305561567654
Vastaukset 30
Vanhimmat
Kyllähän se on varmaa, että se ei kasva, jos afrikkalaisten ja lähi-idän ihmisten määrät kasvavat sen sijaan, että tänne vastaanotettaisiin koulutettuja töihin.
Tietysti nuo, jotka niin haluavat niin ottakoot omiin nurkkiin nuita 20-30 v. afrikkalaisia lapsia elätettäviksi älkööt vaatiko, että suomalaiset maksaa heidän idealimistaan kovaa hintaa.
Ei se mihinkään kasva, kenelläkään Suomessa ei ole koskaan ollut mitään sitä vastaan että maahan muuttaa kunnollisia ihmisä toisista maista.
Jos kysyttäisiin että kuinka moni suvaitsee ulkomaalaisen rikollisen asettua asumaan Suomeen vastaus olisi toinen tai kuinka moni hyväksyy esim sen Ruandalaisen 4 000 000 oikeudenkäynnit Suomessa niin 99% vastustaisi mokomaa ja lähettäisi hänet afrikkaan.
Maahanmuuttoa alettiin tietyssä mielessä vastustamaan vasta kun rajat aukenivat ja pakolaisia alkoi tulla muslimimaista jotka jostain syystä aiheuttavat 90% ongelmista.
Jos kysyttäisin että kuinka moni suvaitsee kantasuomalaisen rikollisen asettua asumaan Suomeen vastaus olisi varmaan myöskin toinen, tai sitten kolmas.
Eihän suomalaisten muuttamista Ruotsiin vastusta kuin persut.
Katsos pöljä, kantasuomalainen asuu jos Suomessa ja on, kuten nimikin sanoo kantasuomalainen;)
Sinusta moni on kyllä sitä mieltä että sinusta voisi tehdä lannoitetta, olisit kerrankin hyödyksi ihmiskunnalle;)
tai minkinrehua. paitsi että pössyf-rehulla minkit menisivät kuralle, ja minkkitarhurit saisivat eläinrääkkäyssyytteet. sen verran keskenkäyneellä hiivalitkulla pössyf on kyllästetty.
Luuleeko Jussuf (se sama) että me suomalaiset hyväksyisimme sinut tänne rakkaaseen Suomeemme asukkaaksi, emme todellakaan, älä sitä pelkää.
Saat aivan rauhassa asua lampainesi siellä Nigeriassa, täällä on aivan kylliksi kaltaisiasi musuja, jotka pitää hirttää ja palauttaa takaisin sinne mistä ovat tulleet.
Ihan vaan huomiona kysymys oli esitetty 1300 Tammikuussa ja kysyjänä EVAn
järjestämä kysely. Niin että se siitä gallupista. Varmaan kysyivät pakolaiskeskusten omistajilta ja muilta hyysäyksestä tulonsa saavilta kukkahattutädeiltä. Suomen kansan mielipide ei ole 1300:lta kysymällä saatu muka " Tutkimustulos" Höpö höpö.
EVAn tutkimus ? keltäkö on kysytty ? veikkaan ettei tavalliselta duunarilta.
Mokutuskoneistolle on annettu ohjeita antaa hyviä galluppeja julkisuuteen, joita ei oikeasti edes ole tehty.
Täyttää sontaa. Kummasti ilmestyy aina näitä galluppeja, joiden tulos onkin yllättäen täysin päinvastainen kuin yleinen mielipide. Pelkkää propagandaa.
Tuutin täydeltä Mamutus propakandaa Yle TV ! uutisissa juuri nyt.
Törkee väite " yli puolet Suomalaisista kannattaa maahanmuuttoa". Taitaa alkaa pelko, että " Maahanmuutto bisnekset " loppuvat ?
Äärioikeiston kaksi Kokoomusta=Persut=Kokoomus, valevastustavat kaikkea, tekemättä millekään yhtään mitään. Kaksinaamaista, tekopyhää kansankusetusta.
HS ja IL gallupit jokseenkin samaa tasoa, tulos saattaa pompsahtaa kymmeniä prosentteja toiseen suuntaan ihan loppumetreillä. Osa gallupeista on varmasti ihan rehellisiä, mutta jos aihe on liian arka ja ihmisten mielipiteet liian "vääriä", katsovat lehtitalot parhaaksi korvata kaikkien muiden mielipiteet omillaan.
Ja taas peukut nollattiin, suomi24 tuo oman kortensa tähänkin sensuurikekoon.
systeemiä.Toimii ku kukkisten propaganda .Eniways annoin
peukkuja ylös niille joiden plussat vähenty äsken!Media rakastaa
häärätä kaikkea turhaa enne vaaleja.Väärät mielipiteet"oikaistaan"
tai jäävät unholaan.Ja jos tämä ei onnistu,niin vääntävät juttua
Hakkaraisesta&kumppaneista.
Petosjytkyjen jäljiltä Suomea johtaa veroparatiiseista suunnitellusti kaksi Kokoomusta=Persut=Kokoomus, oppositio-hallitus -taktiikalla. Kansanpetos meni läpi viime eduskuntavaaleissa, äärioikeistomedian mainonnalla, propagandalla ja manipuloinnilla.
Tätä kansaa voi pettää kerran, mutta toista kertaa EI tule.
Joko kysymyksen asettelu on epäonnistunut tai tutkittavat ovat jostain erityiskohderyhmästä. Tuollaista tulosta ei muuten tule.
Kerran suuren päivälehden sivuilla oli tämän kaltainen uutinen: Lähiympäristö suhtautuu myönteisesti syrjäytyneiden asuttamiseen alueelle.
Heti ajattelin, että ja v-tut, tulos ei voi pitää paikkansa.
Aloin selvittää netin avulla tutkimusta uutisessa olleiden tietojen perusteella. Loppujen lopuksi kysely oli lähettetty vain minimaaliselle joukolle, muistaakseni 60:lle, joista vain 16 oli vastannut kyselyyn. Niistäkin just ja just puolet oli vastannut, että hyväksyisivät jonkun laitoksen asuttamisen lasuntonsa lähituntumaan.
Sulla on minumaaliset anturit kun et nähnyt että tuossa vastaajia oli yli tuhat.
Ja tämän tutkimuksen teille toteutti äärioikeistolaisen Aamulehden entinen johtajan, Bilderberg-Apusen EVA.
Äärioikeisto on maahanmuuton aloittaja, ylläpitäjä, kulttuurien pakkosekoittamisen takana. Persut=Kokoomus veisaavat "työperäisen maahanmuuton" katolista virttä, yhteisestä porvarinkidastaan, ILMAISEN SUOMALAISEN ORJATYÖVOIMAN tavoitteella.
Kalifornia on rikas maa ja monikulttuurisuuden johtotähti.
Ihailen !
Huomenna Helsingin torilla maalaamme naamat mustaksi ja huudamme
I Hail en - I Hail en - I Hail en - monikulttuurisuutta.
Katainen=Soini=Wahlroos=Sasi=Apunen äärioikeiston Kokoomusliberaaleja.
Rkp=Persut=Kokoomus=Petosjytky löyhkää.
Euroopan äärioikeisto onnitteli kylläkin Soinia eduskuntavaalien jälkeen.
Ja se oli koskeva kipeästi
Tämän AY-liike muisti ja Persujen kannatus iski putkosen munille 0,2% tuloksella.
Eli et käy työssä vaan loisit ja mölyät pitkin toreja veronmaksajien rahoilla.
Persut ei löydä lääkäreitä.
Täällä maalla tuhansia persuja hoitaa ulkomaan lääkärit kun ei kotimaan lääkäreitä pieniin kuntiin löydä.
Näin vanhatkin ihmiset ovat tulleet myötämielisemmiksi ulkomaalaisille.
Virolaiset ja venäläiset lääkärit ovat monikulttuurisuuden lähettiläitä.
Pudotkoon Persujen kannatus alas kun eivät pysty vanhuksia auttamaan ja heidän "lääkkensä" veisi viimeisetki lääkärit ja hoidot kanttuvei.
No miksikö mamuja on niin paljon lääkäreinä? No mistäkö koko mamutuksessa on sitten kysymys -halvasta työvoimasta ja porvarin perän levittämisestä. Sieltä on suomalaiset potkittu pihalle koska mamu tekee halvemmalla, rahat menevät kuitenkin pääosin mamun kotimaahan. Ihaile sinä vain niitä mamulääkäreitäsi, olisi niihin työpaikkoihin suomalaisiakin tekijöitä, mutta palkkaa ei vain tahdota maksaa. Ajattelet liian yksinkertaisesti.
Kyllä taas media lykkäs sellasen pökäleen, että huh huh: En tiedä itkiskö vai naurais niin avutonta manipulointi yritystä medialta. Ei mene läpi.
Petosjytky=Persut=Kokoomus , meni viime eduskuntavaaleissa veroparatiiseista suunniteltuna petoksena läpi, mutta ei mene toista kertaa.
Syksyn kunnallisvaalien voittajaksi nousee Vasemmisto, joka on jokaisen suomalaisen kunnollisen toimeentulon ja perusturvan asialla, työväestön, tavallisen kansan puolella.
Vasurit on p e r s e e s t ä,moiset takinkääntäjät kuuluvat soramontun kupeeseen.
Loisia kaikkityyni.
vain siksi että ihmiset eivät huomaisi Kokoomuksen kusetusta jossa verovarat on lahjoitettu Kreikkaan, siis ne fantastiset lainat joista Kataisen mukaan saadaan voittoa.
http://i.imgur.com/VHun1.jpg