elisan laskutus käytäntö

Olkaa ihmiset tarkkoja elisan laskutusten kanssa,saattaa olla ,että maksat jostain jota et tiedä ja paljon?Käytäntä elisaviihteen kanssa on perseestä ja syvältä,luvattiin kolmekuukautta 15 euroa,olen maksanut joka kuusta täyden maksun,joko myyjät huijaavat tai laskutus on päin sitä?
293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miksi maksat muuta, kuin sopimuksessasi lukee???

Äänestä

Minäkin maksan Elisa viihdepaketista 100M yhteydellä 39.90 €/kk, millään mittarilla ei ole nopeutta tullut 23M enempää, soitin tukeen vuosi sitten, lupasivat soittaa ja hoitaa asian kuntoon, ei ole soittoa vielä kuulunut, olisiko heillä kiireitä vai mistä moinen viivästys johtuu, täytyy vielä ootella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eielisalle 66 kirjoitti:

Olkaa ihmiset tarkkoja elisan laskutusten kanssa,saattaa olla ,että maksat jostain jota et tiedä ja paljon?Käytäntä elisaviihteen kanssa on perseestä ja syvältä,luvattiin kolmekuukautta 15 euroa,olen maksanut joka kuusta täyden maksun,joko myyjät huijaavat tai laskutus on päin sitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu