Mökkimurrot lisääntynet viimeisen 4 vuoden aikana...

Mökkimurrot ovat lisäytyneet neljänneksellä viimeisen neljän vuoden aikana Suomessa? Olisko asialla tämä " Vapaa Liikuvuus " järjestön hyysäämät ihanat
kulttuurin rikastajat? Kysyn vaan? Tilanteesta oli juuri TV 1 uutisissa.
672
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Virulaiset, litvialaiset, lutvialaiset, siinä kolme suurinta urakoijaa. Juurikin "vapaan liikkuvuuden" satoa.

Äänestä

Voihan siellä olla myöskin näitä "Leiriytyjiä" tavara tartuu vaateisiin ohikulkiessa.

Äänestä

kaiken maailman Vitun Schengen-sopimukset aiheuttavat Vitun rikollisuutta.

Äänestä

Nyt kannattaa tehdä yhteistyötä kesämökki naapurien kanssa, että kaikien autojen rekkarit kerätään talteen jotka liikkuvat mökkialueilla. Sama koske myös omakoti aluieta sama homma nyt on naapuri arvossaan.

Äänestä
  • Täytyypä lähteä sitten keräämään naapureitten rekisterikilvet talteen. Saako ne muuten irti ilman työkaluja?

    Äänestä

  • tosi, tosi, tosi kirjoitti:

    Täytyypä lähteä sitten keräämään naapureitten rekisterikilvet talteen. Saako ne muuten irti ilman työkaluja?

    Kyllä saa irti, jos voima riittää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tosi on kirjoitti:

Mökkimurrot ovat lisäytyneet neljänneksellä viimeisen neljän vuoden aikana Suomessa? Olisko asialla tämä " Vapaa Liikuvuus " järjestön hyysäämät ihanat
kulttuurin rikastajat? Kysyn vaan? Tilanteesta oli juuri TV 1 uutisissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu