Mies, joka ei saa nimeään minkäänlaiseen historiaan, on elänyt elämänsä turhaan. Miehen elämän tarkoitus on saada nimensä jälkipolvien tietoisuuteen ainakin 150 - 200 vuodeksi. Tehkää miehet suuria tekoja, jotka kirjataan lehdistöön ja kirjoihin! Niin minäkin olen tehnyt jo alle 50 -vuotiaana.
Ranskan suuren presidentin (Le Grand Presidente) Charles de Gaullen saononta oli: Mitään suurta ei tapahdu ilman suuria miehiä, ja miehet ovat suuria vain jos he päättävät olla sitä.
Älkää hyvät miehet olko niitä kolmannen luokan olemattomia epäkunnioitettavia nössöjä, joita tuo yksi naisvalokuvaaja on nyt kuvaillut.
nimimerkki Minä elän suuruudesta
Miesten tulee tehdä historiaa
Minä elän suuruudest
1
207
Vastaukset
- Haluan nimeni kirjaa
Olen presidentti de Gaullen jalan jäljillä.
Haluan suureksi, jonka nimi jää suurten johtajien joukkoon. Tulen vielä YK:n pääsihteeriksi tai Suomen presidentiksi. Semmoiset tähtäykset kannattaa asettaa itselleen. Siinä ei tarvitse kovin hyvää koulutodistusta, vaikka ei se pahitteeksikaan taida olla. Sauli Niinistö tuli varsin keskinkertaisilla todistuksilla presidentiksi, koska hänellä oli käytännön kykyjä ja kova tahto tulla suureksi.
Haluan suureksi hahmoksi ja nimeni historian kirjoihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle273285Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122439Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.832334Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1062054Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761673Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥471537Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261446Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001295- 1211186
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151136