Ootte te kyllä aika kummallista sakkia. Kaikilla jotain kusta päässä ja mielessä, mikään ei ole hyvin.
Mulla on teille neuvo: Luopukaa persoonallisuudestanne, uudistukaa, tehkää parannus ja tulkaa johonkin uskoon! Mikä usko tahansa on parempi kuin ainainen valittaminen ja luuserina oleminen.
Siis vielä kerran: TULKAA USKOON !
Haistakaa ny, tämän palstan kirjoittajat !
Uskon voima
3
153
Vastaukset
- Heilman
Tervemenoa vaan johtajan perässä helvetiin, ilman omia ajatuksia, ilman
persoonaa.
Hitlerkin johti kansansa kohti onnelaa, niin myös monet uskonlahkot, eli
ilman kritiikkiä kohti itsetuhoa,,,tervemenoa. - Johtavana
Niin johti Matti Vanhanenkin... "ei lama Suomea koske, kuluttakaa, kuluttakaa!!"
- jk
niinkö
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663362Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433157Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1222648- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271850- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851465- 391320
- 821189