Miksi en voisi kohdata häntä sattumalta

vaikka verenluovutuksessa? Kävin tänään luovuttamassa ja kuvittelin miten kaunista olisi siinä vierekkäisillä pedeillä pötkötellä ja katsella toinen toistensa silmiin syvälle.
882
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

täytyy sanoa, että oot kyllä aika erikoinen tapaus

Äänestä

Toiset on tossa vaiheessa pyörtymispisteessä ja sinä vaan haaveilet
silmiin tuijottamisesta.

Äänestä

Olen ns. aktiiviluovuttaja ja tämä oli jo 81. luovutuskerta. En vähästä pyörry ja jos häntä heikottaisi voisin pitää häntä kädestä kiinni.

Äänestä
  • Onkohan ne pumpannu sut tyhjiin? Eihän sulla ole enää kuin vedet jäljellä ton määrän jälkeen.

    Äänestä

  • Ou nou kirjoitti:

    Onkohan ne pumpannu sut tyhjiin? Eihän sulla ole enää kuin vedet jäljellä ton määrän jälkeen.

    Eihän sitä verta oteta kuin puoli litraa kerralla ;)

    Äänestä

  • Ou nou kirjoitti:

    Onkohan ne pumpannu sut tyhjiin? Eihän sulla ole enää kuin vedet jäljellä ton määrän jälkeen.

    Nii hei ihmisessä on ainakin 5 litraa verta, siis aikuisessa ihmisessä.

    Äänestä

Mutta voin olla onnekas ja saada sinun luovuttamaasi verta joku päivä, jos olen pulassa. Tunnen silloin rakkautesi sisälläni, kun veresi virtaa suoniini.

Äänestä
  • Mun veri ei kelpaa kellekään

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuula-neiti kirjoitti:

vaikka verenluovutuksessa? Kävin tänään luovuttamassa ja kuvittelin miten kaunista olisi siinä vierekkäisillä pedeillä pötkötellä ja katsella toinen toistensa silmiin syvälle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu