Ykkös aamussa kuultua..

4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hirveää rahantuhlausta toisten rahoilla. Eikä mitään hyötyä suomalaisille näistä ökymatkoista. ei niin mitään!

Tämä tullaan muistamaan kauan, ja tutkimaan...

Äänestä

Niinistö on turha presidentti ja hänen matkansa ovat turhuutta yksityiskoneilla ja ilman poliittista sanomaa ja merkitystä kenellekään. Matkat maksaa veronmaksaja ja hyödyn korjaa tappiollinen Finnair, mikä Sauli ei käytä omaa ökykonettaan. Säästökuuri päälle ja Niinistöltä turhat edustusrahat pois, koska hän ei edusta Suomen kansaa, vaan Suomen kokoomuslaista äärioikeistolaista Nalle W. yläluokkaa. Nalle ja Wihuri maksakoon Niiniston matkat, jos niitä huvittaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


viisas puhui kirjoitti:

http://www.taloussanomat.fi/kotimaa/2011/01/15/niinisto-ykkosaamussa-kriisimaille-rahaa-liian-helposti/2011656/12

-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu