uskoon tuloni

kotiäiti85

roki58.nettisivu.org/veri-jeesuksen/ tässä hyvä laulu kannattaa käydä kuuntelemassa.


Veri Jeesuksen minut muutti ja uudisti. Jeesuksen veri on kallis veri,jonka Hän ristillä vuodatti meidän kaikkien edestä. "Sillä niin on Jumala maailmaa rakastanut,että hän antoi ainokaisen poikansa, ettei yksikään, joka häneen uskoo hukkuisi, vaan hänellä olisi iankaikkinen elämä."Joh. 3:16

Kun otamme Jeesuksen vastaan elämäämme,Hän muuttaa meidät. Veri Jeesuksen katkaisee synnin kahleet. Katkaisee riippuvuudet alkoholi,tupakka,huumeet ym.. veri Jeesuksen.
Minun elämäni muuttui ainakin täysin. Ennen uskoontuloa sisälläni oli tyhjyys jota yritin paikata väärillä ihmissuhteilla(joka meinasi rikkoa avioliittoni täysin) ja ylenpalttisella ostamisella vaatteita.(pikavippikierre). Kun helmikuussa 2011 sain kuulla tästä ekasta enkelinäystä murruin täysin ja tunsin oloni syntiseksi.(tajusin mihin olen menossa,kadotuksseen) ja tahdoin saada synnit anteeksi. Niin mieheni kertoi minulle evankeliumin että Jeesus on ristillä sovittanut syntini. Ja minä pyysin Jeesuksen elämääni. Ja sain ihanan rauhan sieluuni. Ja Jeesus täytti sen tyhjyyden mikä sisälläni oli. Löysin vihdoin sen mitä olin etsinyt. Vain yksin Jeesus hän mulle riittävi. Olemme edelleen miehen kanssa onnellisesti yhdessä. Saan joka päivä kiittää Jeesusta pelastuksesta. Omin voimin en olisi pystynyt muuttumaan. Vain Jeesuksen veressä on voima ihmeellinen joka voi muuttaa ihmisen. Enää minun ei tarvitse ottaa pikavippejä saadakseni ostettua turhaa tavaraa mitä en tarvitse,eikä tarvitse etsiä vääriä ihmissuhteita. Olen onnellinen siitä mitä minulla on.
Kukaan ei voi sitä minulta riistää. sitä rauhaa mikä sisälläni on. Tätä onnellisuutta mikä on. Jeesus toi minulle vapauden. Voit joko uskoa tämän tai sitten et. Mutta totta tämä on. Paljon on tapahtunut sen jälkeen. Olen lähentynyt oman äitini kans enemmän. Ennen pidin häneen yhteyttä vain juhlina. Nyt melkeinpä viikoittain. Koen hänet tärkeäksi elämässäni. Jeesus on parantanut silmäni,ettei minun tarvitse enää käyttää silmälaseja. Ja moniin rukouksiin on vastattu. esim.lapsellemme kun hän oli n.5viikon ikäinen hänelle tuli napatyrä aika iso ja haittaava. Monet rukoilivat lapseni puolesta,siinä meni joku viikko kun eräänä iltana huomasin ettei sitä enää olekkaan napa on normaali. Kiitos Jeesukselle.
www.youtube.com/watch?v=SYbm2nhzd4c (Tässä linkki enkelinäystä)

Sillä niin on Jumala maailmaa rakastanut että antoi ainokaisen Poikansa ettei yksikään joka häneen uskoo hukkuisi vaan hänellä olisi iankaikkinen elämä. (Joh.3:16)

Siinä ilmestyi meille Jumalan rakkaus,että Jumala lähetti ainokaisen poikansa maailmaan,että eläisimme hänen kauttansa.Siinä on rakkaus-ei siinä että me rakastimme Jumalaa vaan siinä että Hän rakasti meitä ja lähetti Poikansa meidän syntiemme sovitukseksi.(1.Joh.4:9-10)

6

254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .,.

      Jeesus sanoi: Minä olen tie,totuus ja elämä,ei kukaan tule Isän tykö muutoin kuin minun kauttani.(Joh.14)

    • JKPOOO

      N IIINKÖ

      • :))

        Näin on. Jeesus on tie,totuus ja elämä.


    • Kaita tie

      Kyllä se vain jumalanlapsi joutuu monenlaisiin koettelemuksiin ja kiusauksiin,uskovainen taistelee jokapäivä noita kiusauksia vastaan,kuten päihteet jne... siinäpä elävän ja kuollenuskon ero onkin,toista kiusaa saatana yötäpäivää.
      Kilvoittelemista ystävät:))

      • kotiäiti85

        Näin on taistelua on. Kun on Jeesuksen veren suojassa,pystyy vastustamaan kiusauksia ja ssaatanaa. Kilvoitelkaamme taivaaseen.
        Menkää ahtaasta portista sisälle. Sillä se portti on avara ja tie lavea, joka vie kadotukseen, ja monta on, jotka siitä sisälle menevät;
        mutta se portti on ahdas ja tie kaita, joka vie elämään, ja harvat ovat ne, jotka sen löytävät. (Matt.7)


    • minä elän

      Sama täällä. En voi sanoin kuvailla Jeesuksen rakkautta ja syntieni anteeksiantoa. Mikä vapautus ja helpotus. Häntä seuraan ja vain hänen kauttaan elän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      240
      45241
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      123
      25996
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      325
      15677
    4. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11203
    5. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      171
      10805
    6. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9707
    7. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9681
    8. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8478
    9. 242
      6824
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6491
    Aihe