Todelliset Vihreät ovat kansallissosialisteja

Todelliset Vihreät

Kärjikkäistä puheistaan tunnettu "Hitleristä toinen", uusnatsi ja vanhoollinen Vihreä poliitikko Linkola päästelee taas aivopieruja.

Hullu Pentti Linkola on loistava symboli äärivihreästä (i.e. kansallissosialismi) liikkeestä. Siltikään en ole koskaan viellä mediassa kuullut lausuttavan "äärivihreä".

Äärivihreys on panteistista totalitarismia. Luonnon palvontaa, joka uhraa kaiken luonnon "parhaaksi" ja näkee ihmiskunnan vain rasitteena luonnolle. Tätä kuvastaa hyvin vanhollisen vihreän poliitikon Pentti Linkolan kirjoitukset ja ajatukset.

Linkola kirjoittaa, että ihmiskunnan määrää tulee vähentää korkeintaan puoleen miljardiin nykyisestä. Linkola esitää akokalyptisia näkemyksiä siitä, jos näin ei tapahdu - pian.

Sivuillaan hän omin sanoin selittää kuinka...

elämää rakastavat pelastavat itsensä uppoavasta laivasta, jättäen muut kuolemaan:

"Mitä tehdä, kun laiva, jossa matkustaa sata matkustajaa huomaakin, että laivassa onkin vain yksi pelastusvene? Kun pelastusvene on täynnä, ne jotka vihaavat elämää yrittävät pelastaa vielä lisää ihmisiä, kunnes pelastusvenekin hukkuu. Ne, jotka rakastavat ja arvostavat elämää, katkaisevat köydet pelastusveneestä ja jatkavat matkaa"

Yhdysvallat on kaiken pahan alku - ja loppu:

"Yhdysvallat symboloi kaikista hirmuisimpaa "ideologiaa"; vapautta ja kasvua"

Linkola puhuu hirmudiktatuurien puolesta:

"Mikä tahansa diktatuuri olisi parempi kuin nykyinen demokratia. Ei voi olla yhtä tyhmää diktaattoria kuin ihmismassat. Paras diktaattori on sellainen, jonka luona päät vierii pitkin lattioita ja jonka luona hallitus estäisi kaiken taloudellisen kasvun"

Kansallissosialismi ja Stalinismi olisi ratkaisu:

"Meidän täytyy oppia vallankumouksellisten liikkeiden historiasta - kansallissosialistien ja suomalaisten stalinistien, bolsevikkivallankumouksen monista näyttämöistä, puna-armeijan prikaatien taktiikoista - ja unohtaa narsistiset itsemme"

Invidualismi tuhoaa elämän:

"Yhteiskunta ja elämämme on organisoitu sen pohjalta, mitä yksilö haluaa, ei sen pohjalta, mikä loppujenlopuksi on hyväksi hänelle"

Täytyy myöntää, että tässä se vasta on aito Vihreä poliitikko ja uusnatsi. Ei ne Kiesman edessä hyppivät hipit - eikä ne kaljamassuiset kelopäät - vaan Pentti Linkola.

Ottakaa siis Vihreät selvää ensi kerralla, kun heitätte sitä natsikorttia pöytään.

Suurin osa Vihreistä onkin vain hyödyllisiä idiootteja.

Tässä on sitä todellista Vihreän liikkeen oppia, joka sai, kuten tiedämme, alunperin syntynsä natsisaksassa.

Kolmas valtakunta oli vihreämpi kuin Vihreät itse nykypäivänä. Ensimmäiset modernit eläinsuojelulait saivat nimenomaan natsisaksassa syntynsä 1933 Tiereschutzgesezin alla, joka teki luontokappaleista oikeussubjekteja. http://de.wikipedia.org/wiki/Tierschutz_im_Nationalsozialismus

http://www.infowars.com/the-face-of-genocidal-eco-fascism/

Puolustakaa elämää ja armoa!

6

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ????

      Natsithan halusivat levitä kuin syöpä. Jos natsit olisivat voittanee niin saksalaiset natsinaiset paskoisivat nyt Venäjällä 10 pentua jokainen. Venäläisnaiset tekevät 1.2 lasta joka on ympäristöystävällistä.

    • John Keely

      Plutokraattinen demokratia eli kapitalismi on maapallon ennen pitkään tuhoava aate, kukapa täysjärkinen sitä nyt kieltäisi.

      Kapitalismi estää myös yhteiskuntien kehittymistä mm. piilottamalla kaupallisille intresseille haitallisia keksintöjä. Joista Linkola ei tunnu olevan lainkaan tietoinen.

    • mistä tiedät
    • Sävyt sävyisästi?

      Karmii! Ville sanoi jossakin Lappeenrannassa: "Me haluamme saada kaivosteollisuuden sellaiseksi, että se kantaa yhteiskuntavastuuta, ja lainsäädäntö on riittävän hyvä, että ympäristölle ja muille elinkeinoille ei ongelmia tule."

      Ihan kivaa titityytä! Jää kuitenkin se kuva, että vihreät villet ovat vanhan järjestyksen rälläkkä, joka toimii äänekkäästi ja rummuttaa puistoissa, mutta jonka tuloksia saa odottaa, ja saa odottaa, ja....

    • On aivan totta

      että Linkola on monen hullun ja murhamiehen profeetta. Kuten kouluampumisissakin, joissa Linkola oli agitaatioineen se nukkemestari joka pisti sekopään liikkeelle.

      • eikä ole

        Riistokapitalistien horo taas vääristelemässä asioita... Kummatkin kouluampujat käyttivät SSRI-lääkkeitä. Maailmalla on tapahtunut paljon näihin liittyviä väkivaltatapauksia.

        http://ssristories.com/


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      67
      2505
    2. Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...

      Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.
      Maailman menoa
      184
      2172
    3. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      47
      2093
    4. Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.

      Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      2024
    5. Viulu vaiennut

      Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣
      Suomussalmi
      33
      1845
    6. Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.

      Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä
      Maailman menoa
      193
      1558
    7. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      220
      1495
    8. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      17
      1291
    9. Kyllä tekee kipeää

      Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬
      Ikävä
      26
      1265
    10. Hallitus haluaa sossuhuijjarit esiin tutkimalla ihmisten pankkitilejä

      Kuristusote vätkylöiden palleista kiristyy! 😆 Hallitus suunnittelee laajentaa Kelan tiedonsaantioikeutta sosiaaliturva
      Lieksa
      196
      1036
    Aihe