Friikkisirkus? :D

CrazyLady

En ikinä uskonut, että moinen asia voisi olla niin suuri ilon lähde enkä ikinä uskonut, että todella voisin nauttia siitä. En tiedä ymmärtääkö tätä kukaan, mutta tää oli jo niin outoa, että tää on jo pakko jakaa.

Söin e-pillereitä aikoinani ja lopulta hankin itselleni ehkäisyimplantaatin. Kuukautisia en ole nähnyt vuosiin, rehellisesti, ehkä viiteen tai kuuteen vuoteen. Poistatin implantaatin jo vuosi sitten, mutta viimein, kun sattui pieni vahinko ja jouduin ottamaan jälkiehkäisyn, kuukautiseni palasivat.

Voi tätä naiseuden tunnetta, sitä tunnetta, että olen sittenkin terve. Olen sittenkin vielä elinvoimainen. En tiennyt, että asia vaivasi ja mataloitti mieltäni näin paljon.. Olen kuin uudelleen eloon herännyt ja ihmettelen, kun kaikki manaavat kuukautisia. Sehän on ilon juhla! Suurinta naiseutta ja ihmettä päällä maan.. Hedelmällisyyttä, runsautta.

Olenko hullu... En tiedä. Miehille tämä tuskin aukeaa ja ei, tämä ei ole trollaus. En tiennyt, että elämä voisi koostua näin pienistä (ja oudoista) iloista.

Naiset (ja miksei miehetkin), kaikella pahalla on myös hyvänsä!

1

190

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aivan varmasti

      olet. piste.

      t. mies

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      104
      2627
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      102
      1705
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1525
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      14
      1236
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      22
      1038
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      963
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      44
      921
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      119
      916
    9. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      337
      832
    10. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      77
      830
    Aihe