Friikkisirkus? :D

CrazyLady

En ikinä uskonut, että moinen asia voisi olla niin suuri ilon lähde enkä ikinä uskonut, että todella voisin nauttia siitä. En tiedä ymmärtääkö tätä kukaan, mutta tää oli jo niin outoa, että tää on jo pakko jakaa.

Söin e-pillereitä aikoinani ja lopulta hankin itselleni ehkäisyimplantaatin. Kuukautisia en ole nähnyt vuosiin, rehellisesti, ehkä viiteen tai kuuteen vuoteen. Poistatin implantaatin jo vuosi sitten, mutta viimein, kun sattui pieni vahinko ja jouduin ottamaan jälkiehkäisyn, kuukautiseni palasivat.

Voi tätä naiseuden tunnetta, sitä tunnetta, että olen sittenkin terve. Olen sittenkin vielä elinvoimainen. En tiennyt, että asia vaivasi ja mataloitti mieltäni näin paljon.. Olen kuin uudelleen eloon herännyt ja ihmettelen, kun kaikki manaavat kuukautisia. Sehän on ilon juhla! Suurinta naiseutta ja ihmettä päällä maan.. Hedelmällisyyttä, runsautta.

Olenko hullu... En tiedä. Miehille tämä tuskin aukeaa ja ei, tämä ei ole trollaus. En tiennyt, että elämä voisi koostua näin pienistä (ja oudoista) iloista.

Naiset (ja miksei miehetkin), kaikella pahalla on myös hyvänsä!

1

133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aivan varmasti

      olet. piste.

      t. mies

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      200
      4128
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      241
      3304
    3. Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      1
      2331
    4. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      79
      2245
    5. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      85
      1933
    6. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      239
      1589
    7. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      136
      1236
    8. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      48
      1208
    9. Onko Kuhmossa salapareja

      Eli varattuja joilla salasuhde tai suhteita
      Kuhmo
      15
      1188
    10. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1111
    Aihe