Pelkkä ajatus muuttaa maailmankaikkeuden? Tiedeteoria

Säieteoria-tiede

Uusi tiedeteoria säieteoria tarkoittaa että vain yksikin ajateltu ajatus voi heti muuttaa koko maailmankaikkeutta. Oliko siinä teoriassa mainittu 6 vai 11 eri ulottuvuutta, ja että yksikin ajatus voisi mahdollisesti muuttaa maailmankaikkeutta, koska ajatus liittyy johonkin ulottuvuuteen.
Oliko tämä jossakin elokuvassa esitetty ajatus myös? Samantapainen asia kuin neljäs ulottuvuus: Aika. Aikaa ei ole olemassa, mutta ihmiset luulevat sen olevan, koska olelmme jotenkin itse luoneet uskomme ajankulkuun. Asia todistettiin kuulentojen yhteydessä, jolloin havaittiin että astronauttien aika kelloissa oli kulunut hitaammin kuin aika maanpäällä olevissa kelloissa samana aikana. Todellisuudessa kaikki tapahtuu kaiken aikaa vierekkäisissä todellisuuksissa, mikä on huima ajatus, ja tekee ajassamatkustamisteoriat uskottavimmiksi.

26

240

    Vastaukset 26

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nöynöy

      Ei maan matosen, alkeellisen ihmisen alkeellinen ajatus muuta mitään tuolla kauempana. Olemme eristettyinä kehdossamme kaikin energioin. Vain auringon sallitaan lämmittää tätä tuholaislaijia.

      • Tuo ajatus

        voi vaikuttaa maailmankaikkeuteen esim estämällä sinun ajatuksiasi? Muuten jollain sivustolla oli teoria, jossa väitettiin ettei aurinkoa tai vuorokauta ole oikeasti oemassa, vaan meille pyöritettän 4 päivän jaksoissa jotain vuorokausi hologrammia maapallon ympärillä, vai oliko siinä maailmamme edes pallo vai litteä?


      • Tiedekunta

        Eläinkunnalla ei ole mahdollisuutta luoda ajatuksia, ihmisellä on. Kuulostat RKP-läis-neuvostoliittolaisen Suomi-yhteiskunnan vaikutteiselta ajattelussasi. Mutta samalla ajattelussasi on paljastava ajatus, joka nimenomaan todistaa aloituksen teorian puolesta. Jos ajatellaan ilmoittamallasi tavalla, se juuri toteuttaisi aloituksen teoriaa pitämällä meidät tuon ajatuksen perusteella olotilassamme maapallolla?


      • raakkuna1

        Tuo esitetty henkisen toiminnan laki on varsin puutteellinen tuollaisenaan, sillä asiat menevät kuten ne on luotu aikaisempina vuosituhansina, vuosisatoina, vuosikymmeninä aina näihin päivin asti. Joten kukaan ei voi tässä vaiheessa muuttaa kohtaloa, eli ihmiskunnan kokonaisohjelmaa.


      • Säieteoriasta
        Tuo ajatus kirjoitti:

        voi vaikuttaa maailmankaikkeuteen esim estämällä sinun ajatuksiasi? Muuten jollain sivustolla oli teoria, jossa väitettiin ettei aurinkoa tai vuorokauta ole oikeasti oemassa, vaan meille pyöritettän 4 päivän jaksoissa jotain vuorokausi hologrammia maapallon ympärillä, vai oliko siinä maailmamme edes pallo vai litteä?

        Säieteoriaan kuuluisi siis että ulottuvuuksia olisi korkeus, leveys, syvyys, aika, ajatus, elämä, jne., jotka siis sisältyisi kaikkeen mitä maanpäällä on.
        Kommentteihin ajatuksistanne tässä ketjussa voi kommentoida siten että osa ajatuksista saattaa olla sellaisia että niistä puuttuu se osa joka teke niistä 'toimivia', eli sim ihmisen unessa näkemät ajatukset ei ehkä vaikuta mitenkään, tai esim hypnoosisa, josa ajatus saattaa olla hypnotisijan asettama ajatus eikä henkilön oma. Samaan tapaan ihmisellä saattaa olla mielessään ajatuksia, jotka ovat jotenkin tulleet muualta, ja vain oma oivallus saattaa olla 'todellinen', vaikuttava ajatus tässä ketjussa tarkoitetussa mielessä.
        Meni tieteelliseksi keskusteluksi tämä loppu.


      • Ne on kyllä
        raakkuna1 kirjoitti:

        Tuo esitetty henkisen toiminnan laki on varsin puutteellinen tuollaisenaan, sillä asiat menevät kuten ne on luotu aikaisempina vuosituhansina, vuosisatoina, vuosikymmeninä aina näihin päivin asti. Joten kukaan ei voi tässä vaiheessa muuttaa kohtaloa, eli ihmiskunnan kokonaisohjelmaa.

        luotu aikoinaan. Mutta mikä laki estää ettei ne aiemmat luomiset voisi jotenkin muuttua? Vaikkakaan emme tässä yhteiskunnassa ja kultuurissa ymmärtäisi miten.


      • gfhfghfg

        hfghfgh


    • Tie tietoon

      50- tai 60-luvulla amerikkalainen tiedetutkija teki kokeen jossa käytti herkkää mittaria kytkettynä kasviin. Kun tutkija jotenkin tuhosi (tai aikoi tuhota?) kasvia, joka kerta mittari reagoi heilahtamalla. Koe todisti että kasvit tuntevat. Koe on kuuluisa koko maailmassa, ja usein mainittu, mutta tutkijan nimeä ei mainita useinkaan.

      • niin tuntevat

        ja tämä kyllä tiedetään salaseuroissa ympäri maan. Esim. vapaamuurarit ovat historiallisestikin aina olleet kiinnostuneita tästä qistä.


      • 19

        Hyvä että sinäkään et maininnut hänen nimeä.


    • .k.

      Olet asioiden ytimessä.

    • Tosimies.

      Mitä jos vahingossa ajattelee vaikka maailmankaikkeuden sijaitsevan paskasangossa ja nyt kun toin tämän esille niin moni ei voi olla ajttelematta asiaa ja se vahvistaa sijaitsevuuttamme.
      Joten jos paska alkaa haista niin teoriasi on totta.

      Nuuuuuuhuuh jaa-a vaikea sanoa?!

    • johan pomppas

      Jopas jotakin. Voi yhyren kerran.

    • vuonna 1984

      Eihän meillä ole tuota teoriaa vastaan näyttönä kuin... koko näkyvä maailmankaikkeus ja koko ihmiskunnan historia.

      Ajatus EI muuta todellisuutta. Ei muuta. Kokeilkaa jos ette usko.

      Valitettavasti tilanne on tällä hetkellä sellainen, että länsimainen "älymystö" - tiedemiehet siinä sivussa - on seonnut täysin päästään. Orastavan sivilisaatiomme keskushermostossa on agressiivinen tuumori.

      • Freebird

        Kyllä vain muuttaa. Minä ajattelin, että en ole toisen palvelija lopun ikääni ja niin tapahtui. Läski katosi ja olin vapaa kuin taivaan lintu.
        Sitä iloa ei tiedä kuin sellainen joka sen on kokenut.


    • .k.kk..

      Kyllä se siltä vaikuttaa, että maailmankaikkeus on idean kaltainen, eikä mikään marmorikuulamaisista hiukkasista koostuva tila. Ihmisen tietoisuus on luonut maailman.

    • Tulenvarmaanhulluksi

      Voin vain sanoa, tuo teoria voisi hyvinkin pitää paikkaansa.

      Mietitään nytten vähän perusasioita, ajatus on energiaa, ainakin jonkinlaista joten kuka tietää mihin kaikki energia menee kun sitä kulutamme, elein ja ajatuksin? mitä jos se energia meneekin juuri tuonne taivasrajan yläpuolelle ja muokkaa siellä olevia asioita muiden energioiden yhteydessä? Ken tietää.

      Ps. Ärsyttää näin nykysin, itselläni olisi niin monia eri ajatuksia ja teorioita mitä haluisin päästä käytännössä kokeilemaan, olen 19, miten vit**** se muka onnistuu ? Nykysin tarvitset mainetta ja rahaa että pääset jonkinsortin "ylemmälle" tasolle tällä planeetalle saanen kysyä?

      • vuonna 1984

        Mutta se ei pidä. Näyttönä teoriaa vastaan edelleenkin koko aistein ja tieteen keinoin havaittava kosmos. Houkutteleva ajatus, tietty, mutta täyttä humpuukia. Trendikästä humpuukia.

        Yhdeksäntoista ja "haluaisit päästä kokeilemaan", eli ilmeisesti rahan kanssa, ja niin että ihmiset suostuisivat avustamaan sinua kokeiluissa? Kuulostaa tutulta. Nimittäin juuri tuosta syystä nuoria jenkkejä ei voi palkata mihinkään hommaan; he haluavat olla heti "staroja" ja "vetää suuria linjauksia". Ketään ei kiinnosta pitkäjänteinen työnteko.

        Älä sorru samaan ansaan. Hanki (huom. hanki, älä odota passiivisesti) töitä, tee töitä, suunnittele tarkkaan mihin haluat pyrkiä, pyri tavoitteeseesi systemaattisesti ja päättäväisesti, älä haihattele ja.... muista että matka voi olla tärkeämpi kuin määränpää.


      • AATTELE ÄKKIÄ

        Aattele nyt, että rahallako pääsee "ylemälle tasolle" ?

        Et varmaan oo tosissasi, kun katot hiukkasen rahanomistajien elämää, niin aivan pelkkää ääliömäistä ja sukuhupaista pöljyyttä semmoset harrastavat, ja taatusti koettavat piilotella tekojaan, koska ne ei kestä päivänvaloa.

        Mutta totuus rakastaa vapautta ja hyvyyttä ja rehellisyyttä, eikä siihen tarvita rahaa senttiäkään, vai mitä ?

        Tottakit on mukava aatella, kuin rahalla voisi auttaa muita, mutta se voikin olla hirveä ansa, ja harhakuvitelma,-TOTUUDEN käsissä, jonka kouriin jokainen me joudumme,- emmkä sitä karkuun pääse.


      • 19
        vuonna 1984 kirjoitti:

        Mutta se ei pidä. Näyttönä teoriaa vastaan edelleenkin koko aistein ja tieteen keinoin havaittava kosmos. Houkutteleva ajatus, tietty, mutta täyttä humpuukia. Trendikästä humpuukia.

        Yhdeksäntoista ja "haluaisit päästä kokeilemaan", eli ilmeisesti rahan kanssa, ja niin että ihmiset suostuisivat avustamaan sinua kokeiluissa? Kuulostaa tutulta. Nimittäin juuri tuosta syystä nuoria jenkkejä ei voi palkata mihinkään hommaan; he haluavat olla heti "staroja" ja "vetää suuria linjauksia". Ketään ei kiinnosta pitkäjänteinen työnteko.

        Älä sorru samaan ansaan. Hanki (huom. hanki, älä odota passiivisesti) töitä, tee töitä, suunnittele tarkkaan mihin haluat pyrkiä, pyri tavoitteeseesi systemaattisesti ja päättäväisesti, älä haihattele ja.... muista että matka voi olla tärkeämpi kuin määränpää.

        Rahan kanssa tai ei, lähinnä pointtini tuossa oli se että nykysin et vaan voi tehä mitään ilman rahaa. Ja kyllä, olen tarkkaan jo suunnitellut tulevaisuuteni järjestelmällisesti miten ja milloin tulen tekemään mitäkin.

        Ns. "oravanpyörä" tosissaan ei itseäni juurikaan houkuttele, mutta pakko siihen on hypätä jos täällä haluaa elää. En myöskään halua "staraksi" niinkuin mainitsit että jenkeissä näin on. Haluaisin vain päästä auttamaan maailmaa kaikin mahdollisin keinoin, varustaa meitä/tulevia sukupolvia tulevaan( ihan eri juttu sitten taas että mitä tulevaisuus tuo tullessaan ). Olen jopa koittanut pohtia monesti miten saataisiin valuutta pois koko maapallolta, tietynlaisia ratkaisujakin olen päähäni saanut ja kirjannut jopa ylös. Muttä tässäkin vaiheessa kohtaan taas ongelman ( sanotaan nyt että en minä välttämättä, vaikka joku muu, ketä tahansa tältä planeetalta keksisi saman ). Miten joku yksi ihminen miljardien muiden joukossa saisi koko planeettamme ihmiset hyväksymään ja 'allekirjoittamaan' jonkin keinon, ratkaisun kaikkeen? .. Sitäpä juuri, eipä oikein mitenkään. ( Ja taas -> jos sitä rahaa on tarpeeksi ja mainetta, varmasti onnistuisi / ainakin olisi helpompi onnistua kyseisessä asiassa ).

        "Ilman valuuttaa, kaikki olisivat rikkaita, kun kaikki olisivat rikkaita, olisi tasa-arvo. Kuntaas olisi tasa-arvo ympäri maailmaa, loppuisi nälänhätä, loppuisi sodat. Annettaisiin kehitykselle enemmän aikaa ja ajatusta -> Ken tietää mitä kaikkea ihmiskunta yhteistuumin saisi aikaan." Just a thought.

        Ja pikkaisen tuosta työstä, olen valmistumassa tänä kesänä koneistajaksi, metallialalla siis. Joka minua ei kiinnosta enään pätkääkään mutta osaan tehdä työni huolellisemmin ja paremmin kuin suurinosa esim. opiskelutovereistani. Mutta silti, minua kiinnostaa nykysin niin moni muu asia, fysiikka, matiikka, teknologia yms. ( usko pois, lista jatkuisi vielä ) mutta siis kaikki kehitykseen liittyvät asiat.

        Ja mennäänpäs muutama vuotta taakseppäin, kun olin vielä ylä-aste ikäinen eli siis ylä-asteella. Olin suoraansanoen pas*** luokallani arvosanojen suhteen, eli keskiarvolta. Tosin matikka ja fysiikka olivat aina vahvat aineeni ( 9/10 ) ollut läpi yläasteen, miten olisin voinut pelkällä näillä kahdella aineella joissa suoriuiduin hyvin, päästä lukemaan itseäni joksikin joksi olisin halunnut? Miten nykysin pääsisin ? AMK ? kai sekin ovia avaisi, mutta silti, viitaten aikasempaan mitä sanoin, ei minulla ole muita vahvoja aineita, miten sielläkään sitten niissä pärjäisin ?

        Mutta tosiaan, sinun viisaita viimeisiä sanoja lainaten, matka tosiaan voisi olla tärkeämpi kuin määränpää.


      • t. hullutäällätaas
        AATTELE ÄKKIÄ kirjoitti:

        Aattele nyt, että rahallako pääsee "ylemälle tasolle" ?

        Et varmaan oo tosissasi, kun katot hiukkasen rahanomistajien elämää, niin aivan pelkkää ääliömäistä ja sukuhupaista pöljyyttä semmoset harrastavat, ja taatusti koettavat piilotella tekojaan, koska ne ei kestä päivänvaloa.

        Mutta totuus rakastaa vapautta ja hyvyyttä ja rehellisyyttä, eikä siihen tarvita rahaa senttiäkään, vai mitä ?

        Tottakit on mukava aatella, kuin rahalla voisi auttaa muita, mutta se voikin olla hirveä ansa, ja harhakuvitelma,-TOTUUDEN käsissä, jonka kouriin jokainen me joudumme,- emmkä sitä karkuun pääse.

        Vapautta? Eiks vapaus oo sitä et saa olla ja tehdä mitä haluaa ?

        En koe itseäni vapaaksi kun ensin joudun opiskelemaan 12v. ja sitten tekemään töitä 40-50v~ (eikä edes jokainen pääse tekemään sitä mitä haluaa) , jonka jälkeen (OI-OI) pääsee eläkkeelle, no sen luokittelisin vapaudeksi. ( joka kestää sen 1/3 osa elämästä ?) Että jepjep.

        Ihmiset ei oo rehellisii. Väittäisin että suurinosa maailmanväestöstä , jokainen on joskus valehdellut.


      • Veksi-Tipe
        19 kirjoitti:

        Rahan kanssa tai ei, lähinnä pointtini tuossa oli se että nykysin et vaan voi tehä mitään ilman rahaa. Ja kyllä, olen tarkkaan jo suunnitellut tulevaisuuteni järjestelmällisesti miten ja milloin tulen tekemään mitäkin.

        Ns. "oravanpyörä" tosissaan ei itseäni juurikaan houkuttele, mutta pakko siihen on hypätä jos täällä haluaa elää. En myöskään halua "staraksi" niinkuin mainitsit että jenkeissä näin on. Haluaisin vain päästä auttamaan maailmaa kaikin mahdollisin keinoin, varustaa meitä/tulevia sukupolvia tulevaan( ihan eri juttu sitten taas että mitä tulevaisuus tuo tullessaan ). Olen jopa koittanut pohtia monesti miten saataisiin valuutta pois koko maapallolta, tietynlaisia ratkaisujakin olen päähäni saanut ja kirjannut jopa ylös. Muttä tässäkin vaiheessa kohtaan taas ongelman ( sanotaan nyt että en minä välttämättä, vaikka joku muu, ketä tahansa tältä planeetalta keksisi saman ). Miten joku yksi ihminen miljardien muiden joukossa saisi koko planeettamme ihmiset hyväksymään ja 'allekirjoittamaan' jonkin keinon, ratkaisun kaikkeen? .. Sitäpä juuri, eipä oikein mitenkään. ( Ja taas -> jos sitä rahaa on tarpeeksi ja mainetta, varmasti onnistuisi / ainakin olisi helpompi onnistua kyseisessä asiassa ).

        "Ilman valuuttaa, kaikki olisivat rikkaita, kun kaikki olisivat rikkaita, olisi tasa-arvo. Kuntaas olisi tasa-arvo ympäri maailmaa, loppuisi nälänhätä, loppuisi sodat. Annettaisiin kehitykselle enemmän aikaa ja ajatusta -> Ken tietää mitä kaikkea ihmiskunta yhteistuumin saisi aikaan." Just a thought.

        Ja pikkaisen tuosta työstä, olen valmistumassa tänä kesänä koneistajaksi, metallialalla siis. Joka minua ei kiinnosta enään pätkääkään mutta osaan tehdä työni huolellisemmin ja paremmin kuin suurinosa esim. opiskelutovereistani. Mutta silti, minua kiinnostaa nykysin niin moni muu asia, fysiikka, matiikka, teknologia yms. ( usko pois, lista jatkuisi vielä ) mutta siis kaikki kehitykseen liittyvät asiat.

        Ja mennäänpäs muutama vuotta taakseppäin, kun olin vielä ylä-aste ikäinen eli siis ylä-asteella. Olin suoraansanoen pas*** luokallani arvosanojen suhteen, eli keskiarvolta. Tosin matikka ja fysiikka olivat aina vahvat aineeni ( 9/10 ) ollut läpi yläasteen, miten olisin voinut pelkällä näillä kahdella aineella joissa suoriuiduin hyvin, päästä lukemaan itseäni joksikin joksi olisin halunnut? Miten nykysin pääsisin ? AMK ? kai sekin ovia avaisi, mutta silti, viitaten aikasempaan mitä sanoin, ei minulla ole muita vahvoja aineita, miten sielläkään sitten niissä pärjäisin ?

        Mutta tosiaan, sinun viisaita viimeisiä sanoja lainaten, matka tosiaan voisi olla tärkeämpi kuin määränpää.

        Eikös tonne voi päästä ilman valkolakkia? http://www.avoinyliopisto.fi/fi-FI/Neuvonta/

        Kurssit maksaa pikkasen, mut jos on kiinnostusta ja halukkuutta (iso mahdollisuus!) niin avaa ovi yliopistomaailmaan tuota kautta. Voisi toimia sulle 19 ja kenties samalla voisit tehdä käytännön töitä vastapainoksi ja elannoksi?


      • 19
        Veksi-Tipe kirjoitti:

        Eikös tonne voi päästä ilman valkolakkia? http://www.avoinyliopisto.fi/fi-FI/Neuvonta/

        Kurssit maksaa pikkasen, mut jos on kiinnostusta ja halukkuutta (iso mahdollisuus!) niin avaa ovi yliopistomaailmaan tuota kautta. Voisi toimia sulle 19 ja kenties samalla voisit tehdä käytännön töitä vastapainoksi ja elannoksi?

        Kiitos paljon veksi-tipe!
        Tosiaan en enään jaksa alkaan etsiä pääseeköhän ilman lakkia vaiko ei, ja sitten taas tulee ongelma mahtaakohan omalta paikkakunnalta löytyä sitä oikeaa suuntaa mitä lähtisin opiskelemaan.

        Täytynee siis odottaa päivää uutta ja viisastua enemmän.


      • Uskovainen moraali
        19 kirjoitti:

        Kiitos paljon veksi-tipe!
        Tosiaan en enään jaksa alkaan etsiä pääseeköhän ilman lakkia vaiko ei, ja sitten taas tulee ongelma mahtaakohan omalta paikkakunnalta löytyä sitä oikeaa suuntaa mitä lähtisin opiskelemaan.

        Täytynee siis odottaa päivää uutta ja viisastua enemmän.

        Sitten vielä onhan ilta-lukio, jos kiinnostaa moinen. Nykyään myös monia eri keinoja mennä eteenpäin oppimisessa ja uralla esim kurssit , joten en huolehtisi, koska on aikaa kokeilla vaikka useampia mahdollisuuksia. Rahaa on maksuväline, joka itsessään ei ole paha asia, vaan se pahuus on joskus se miten rahaa ja rikkautta käytetään.


    • me-262
    • Kylmät kädet

      Tämä kuuluu (myös) palstalle

      Filosofia

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      21
      2244
    2. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      83
      1462
    3. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      132
      958
    4. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      142
      737
    5. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      95
      672
    6. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      666
    7. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      13
      627
    8. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      96
      592
    9. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      12
      588
    10. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      561
    11. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      298
      556
    12. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      44
      549
    13. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    14. On väärin

      Tykätä ja haluta sua kun tilanne täysin mahdoton mutta minkäs teet. Mun sisällä roihuaa 🔥 kunpa tietäisit mitä sä minus
      Ikävä
      40
      520
    15. Olen ajellut Dieseleillä yli 50 vuotta.

      Enkä ole koskaan kaivannut sähköautoa.
      Hybridi- ja sähköautot
      133
      517
    16. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      28
      508
    17. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      36
      500
    18. Mitä tunteita

      Sulla vielä on?
      Ikävä
      77
      494
    19. S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi

      Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan
      Maailman menoa
      14
      490
    20. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      52
      474
    Aihe