Kuntouttavaa työtoimintaa "Koppihanke" suunniteilla

Lue Uusi Karenssisanomat nro 2 siitä tarkempaa tietoa työttömille eli suunnitellaan kovia otteita voidaan yhdistään sosiaalitoimisto/toimeentulotuki hankkeeseen tulevaisuudessa vaikeasti työllistyvät joutuvat koville, viranomaisten silmien edessä
4275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ensiksi tiukat kuulustelut niinkuin Gestapolla aikoinaan? Hankalia kysymyksiä (kuvitteellisilta viranomaisilta) joihin on hankala vastata, kuten esim. "Miksi ei ole työhaluja"? Johan on kumma jos ei ala hikoiluttaa kuulusteltavaa! "Miksi haluatte toimeentulotukea"? "Luuletteko peruslieksalaisena saavanne toimeentulotukea"? "Kaikki liikenevät rahamme on sijoitettu tulevaa työvoimapulaa silmälläpitäen"? "Hakemuksenne on hyätty, koettakaa myydä vaikka vuokra-asuntonne tai kaverinne auto että saatte rahaa ruokaan"! "Kyllä kesällä luonnosta saa ruokaa, onhan teillä mato-onki"?

Äänestä

Miksi ne ei suunnitele kovia otteita työnantajille..? Työntekijöitä on pilvin pimein työantajia vähä.. Mutta nyt ollaan menossa Kokoomuksen orjapolitiikkaan, että nousevat molopäät saa halpaa työvoimaa, ja SDP peesaa vieressä. Vasurit varmaan ehdottaa kepun kanssa lakia jolla velvoitetaan työtön työllistämään itsensä rangaistuksen uhalla..! Sos.tsto oveen tulee kyltti= Vain tummaihoisille.
Tulee käsite Lieksalainen rasismi eli Lasimi..! Siitä poikkeavaa että' kohdistuu vain ja ainostaan työttömiin valkoihoisiin..!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Koppiin joutuva kirjoitti:

Lue Uusi Karenssisanomat nro 2 siitä tarkempaa tietoa työttömille eli suunnitellaan kovia otteita voidaan yhdistään sosiaalitoimisto/toimeentulotuki hankkeeseen tulevaisuudessa vaikeasti työllistyvät joutuvat koville, viranomaisten silmien edessä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu