Joko Saunamäki on parantunut?

Näin areenalla

Onko valmis takaisin linnaan? jaksoi kuitenkin katsoa lätkämatseja hartwall areenalla! Vai senkö takia pääsi vapaaksi, eli onko tuomio jo lusittu parissa viikossa?

13

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maksa wörkkii

      Ainakin viina tuntui miehelle maittavan lätkaitiossa ihan niinkuin ennenkin. Maksa lienee siis täysin hyvässä, viinaa kestävässä kunnossa.

      Maksan voisi terveenä elimenä palauttaa vankilaan kärsimään rangaistustaan.

      Tai ainakin käräjäoikeus voisi edellyttää että vapaudessa ollessa Saunamäen maksaa ei saa käyttää viinan polttamiseen lainkaan.

    • Terassilla on nähty

      viikonloppuna ja hauskaa oli ollut.Ei oltu enään vakavasti sairaana.

    • Kova tauti ja lääke

      Viina parantaa pahankin kuolemantaudin. Saunamäen sairauskertomus on oikeudessa määrätty 50 vuoden ajaksi salassa pidettäväksi.

      Vasta vuonna 2062 selviää että oliko Saunamäellä AIDS tai haimasyöpä.

      Kumpikin näistä taudeista tappaa, ennen pitkää. Mutta reipasta viinan juomista muutamat viimeiset elinkuukaudet, sitä ne taudit ei estä.

    • se siitä

      Yhtä vähän lusivat kuin romaanitkin, sen näkee mikä on suomen oikeusistuin.

    • kege.s

      Olisiko nälkäänsä varastanut nakkivaras päässyt noin pian vapaalle?

      • oikeuslaitos-1

        Luotto suomalaiseen oikeuslaitokseen on romahtanut täysin.


    • Maan tapa vain

      Tämähän on vain MAAN TAPA !!

      • Todellakin, on maan tapa. Maan tapa on myös tällaisen jälkeen esiintyä julkisuudessa huvittelemassa, tilaisuudessa, jossa heikkokuntoinen saattaisi saada halvauksen pelkästä riemusta tai pettymyksestä.


    • Money talks!

      Saunamäki on tuoreimmissakin, pari päivää sitten otetuissa kuvissa täysin terveen näköinen.
      http://www.google.fi/search?hl=fi&cp=13&gs_id=8q&xhr=t&q=yli-saunamäki&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=1164&bih=555&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=tE67T5DvIOSl4gTw7bjwAg

      Yli-Saunamäkihän on rikas mies. Omaa kassaa lienee ollut ainakin 10 miljoonan euron edestä, Nokialta tehtyjen optiotilien seurauksena.

      Tällä rahalla jo ostaa tuomarilta tai vankeinhoitolaitokselta sellaisen päätöksen, että sairauden vuoksi on vapautettava välittömästi.
      Sen jälkeen vaan julistaa vapauttamisen perustelut ja päätöksen salaisiksi 50 vuoden ajaksi, kuten tässä Saunamäen tapauksessa tapahtui.

      • Ile J

        Kyllä tää suomi on sekaisin , vai oikeusvaltio ! Äijä on lätkämatsissa , eikä
        vaivaa mikään. Saako täällä tehdä nykyjään mitä haluaa. Äkkiä takasin linnaan , kyllä siellä lääkäreitä riittää , ennen kuin taas kusettaa lisää


    • Maan tapa

      Lahjoiko ko. henkilö itsensä linnaan ja sieltä ulos hyvävelilkäärin avulla? Siinä alkaa oleen CV kohdallaan.

    • pakko vapauttaa
    • Vihreä piikki rantee

      > Näyttää todella vakavasti sairaalta:

      Jokohan tuon näköinen vakavasti ja parantumattomasti sairas mies on Vihreän Liiton suosituksen mukaisesti eutanasialistalla?

      Vihreä piikki Saunikselle kyselemäti ranteeseen vaan. Vaikka Soininmäki tai Ville Itälä voi käydä sen jossakin jalkapalloturneen VIP-aitiossa viran puolesta tuikkaamassa.

      Johan loppui vankilan kipu ja särky. Eikä tarvii enää työläästi odotella hovioikeuden päätöksiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      165
      7562
    2. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      130
      5199
    3. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      43
      2680
    4. Koska mennään retkeilemään?

      pusi pusi 😗
      Ikävä
      271
      2318
    5. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      81
      2218
    6. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      70
      2092
    7. Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota

      Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v
      Maailman menoa
      567
      2065
    8. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      57
      1126
    9. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      291
      1087
    10. Laittaisin whatsuppissa viestin

      Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.
      Ikävä
      66
      1075
    Aihe