Lukitus/uloskirjaus pikanäppäimillä

Millä pikanäppäimillä Win7:ssa voidaan lukita tietokone? Entä kirjautua ulos?
74516
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ei millään. Etkö malta odottaa muutamaa sekuntia?
Lukita voit Ctrl Alt Del > Lukitse tietokone
Sammuttamisen osannet...

Äänestä
  • Kuten tuosta alempaa saamme lukea niin kyllä pystyy. Ei varmaan kannata jauhaa paskaa jos et itse tiedä.

    Äänestä

  • awggfeeee kirjoitti:

    Kuten tuosta alempaa saamme lukea niin kyllä pystyy. Ei varmaan kannata jauhaa paskaa jos et itse tiedä.

    "Ei varmaan kannata jauhaa ****** jos et itse tiedä."
    Kiitti vihjeestä, vaihdan purukumiin...

    Äänestä

Olisiko
Ohje ja tuki
mitään?

Äänestä

Lukitseminen onnistuu Windows L näppäinyhdistelmällä.

Äänestä

"Millä pikanäppäimillä Win7:ssa voidaan lukita tietokone"

Kaikilla.

Windowsissa on kyllä myös automatisoitu jumitus, mutta se toimii hitaanlaisesti, koska lopullinen jämähtäminen tapahtuu vasta kolmannella taikka neljännellä vuodella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tehokkuutta toivova kirjoitti:

Millä pikanäppäimillä Win7:ssa voidaan lukita tietokone? Entä kirjautua ulos?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu