Ensi viikolla on hyvä olla varautunut Israelin operaation alkamiseen. Emme halua tietenkään pommittamista, mutta se näyttää tällä hetkellä väistämättömältä.
http://edition.cnn.com/video/?hpt=imi_c2#/video/bestoftv/2012/05/21/exp-eb-iran-nuclear.cnn
http://edition.cnn.com/video/?hpt=imi_c2#/video/bestoftv/2012/05/21/exp-eb-iran-nuclear.cnn
Vastaukset 45
Vanhimmat
Pankkiireilla alkaa olla kiire sodan aloittamisessa. Banksterit tarvitsevat sotia rikastuakseen.
Kun Irakin sota alkaa olla iltaruskon kamaa, pitää saada uusia sotia, mielummin laajempia ja ehdottomasti pitkäkestoisia.
Israelin järkkymätön vaatimus on Netanjahun sanoin: Stop all enrichment of nuclear material.
Netanjahu osoittautuu höpöttäjäksi, mikäli sotalinjalta noin vain perääntyisi. Sitä toki odotamme, että hänen uhkailunsa osoittautuvat valeiksi. Samalla se tietäisi Netanjahun uskottavuuden menoa, jos sitä nyt vielä jäljellä on. Kukapa nyt sotaintoilija höpöttäjää uskoisi, joka vielä takin kääntää?
Palstalle on poimittu erinomainen aktuelli Amerikkalainen uutislähetys "Time is running out" jossa Israel virallisesti aloittavansa sotatoimenpiteet Irania vastaan. Ja voin sanoa että tämä sotatoimien seuraaminen tulee olemaan maailman ykkös uutinen, joska keskustelemme palstallamme vielä varsin mielenkiintoisissa merkeissä. Ja voin antaa ensimmäisen lausuntoni, joka on todellakin Israelin huolenaihe No.1. Nimittäin Iranin jatkuvat uhkaukset tuhota Israel totaalisesti maailmankartalta lyhyen matkan ydinohjus hyökkäyksellä, johon Iranilla on todellakin ollut kaikki tarvittava tarvittava uraanin jalostustoiminta sotilaalliseen tarkoitukseen, ja ydinteknologia kokonaisuudesaan jo hallussaan. Ja tähän jo pitemmän aikaa suunniteltuun toimenpiteeseen Iranin taholta ollaan valmiita jo senkin puolesta että Iranin kumppanuus Venäjän kanssa, ja näiden herrojen yhteiset salaiset suunnitelmat hankkeen toteuttamiseksi ovat jo niinkin pitkällä Venäjän miehitysvallan suorittamilla toimenpiteillä Israelin takamailla Syyriassa.
Raakkunan aikaisemmin antamia lausuntoja ja ennustuksia Iranin ja Venäjän yhteistyöstä Israelin tuhoamiseksi.
http://keskustelu.suomi24.fi/search/s24search/raakkuna1 Syyria tid:3353?term_keywords=raakkuna1 Syyria
Siinähän me sen taas kuulimme! Amerikaksi vääntävät kravattimiehet antavat ymmärtää puhuvansa kaikkien lemmikin pikku Israelin nimissä karmean hirmeän Iranin joukkotuhoaseita vastaan. Tuon jutun olemme jo kuulleet muutaman kerran! Sotaa siinä tehdään, aivan oikein! Nato piti sotaneuvottelun Chicagossa, ja kaikki vähäisemmät aseenkantajat oli kutsuttu sanan kuuloon. shame, shame, shame, que vergüenza!
Alkaa vituttaa tämä vuottaminen ja vuottaminen.
Kyllä on monet colat ja sipsit tullut turhaan hankittua.
Alkaa usko loppua.
Toimintaa, perkkele, IAF!
Shoot to kill, its always a thrill! L, chaim!
USA ja Israel demonisoivat muita valtioita väittämällä että joku uhkaa heitä olikeasti, mutta vain nämä 2 ovat ryhtymässä sotaan.
Voi nappula parkaa:)
Montako sotaa Iran/Peria on aloitanut viimmeisen sadan vuoden aikana?
Montako USA ja Israel, monta?
Taitaa olla nyt niin, että vallankumouskaarti sen aloitti. Iranin korkein hengellinen johtaja, diktaattori Ali Khameini uhkasi "The World Without Zionism" konferenssissa "katkaista syöpäkasvaimen pois" ja "auttaa kaikkia sionistien vihollisia" taistelussa sionismia vastaan. Kansainvälisessä politiikassa nämä kannat puhuvat puolestaan Israelille ja länsimaille.
Myös osa juutalaisita vastustaa siionimia
Heidän oikeuttaan omaan kansallisvaltioon maailmassa? Ovatpa he tietämättömiä. Melkein yhtä tietämättömiä kuin sinä.
Laita nyt vielä pari juutubelinkkiä lisää.
Kyllä siinä on yhdelle illallle tarpeeksi. Tubesta on hyvä aloittaa, ei tarvitse penkoa arkistoja saadakseen peruskäsityksen siitä että mailma ei ole ihan sellainen mitä Main stream media sen esittää.
Asiasta löytyy tuhansia sivuja tekstiä, mutta alkuun on hyvä katsoa helpommin tajuttavaa videodokkaria
Esim. Wall streatin pankkiireista ja heidän suhteistaan sekä NL:oon ja AH:n on olemassa lukuisa kirjoja tarkoine lähdeviitteineen.
Oletatko et joku lukisikin romaanisi? EVVVK!
En oleta, tiedän.
Ne lukevat jotka haluavat tietää totuuden.
on yhtä huvittava kuin pikkunatsien "totuus."
Siinähän todistelevat omaa järjettömyyttään. Melkeinpä yhtä huvittavaa luettavaa kuin isä aurinkoisen iltasadut...Siperiassa.
US Ready with Israel to Attack Iran, If Needed:
http://www.cbn.com/cbnnews/insideisrael/2012/May/Netanyahu-Iran-Stalling-for-Time/
Rättipääislamistit saavat pian kyytiä.
Olishan se ihanaa, kuten diktatuurripaskarättipäiden kurmoottaminen aina on, mutta alkaa usko mennä, kun aina vaan lupaillaan, mutta mitään ei tapahdu.
Kaikki muslimit eivät ole terroristeja, mutta kaikki terroristit ovat muslimeja.
IRGUN oli israelilainen terroristijärjestö 30-luvulta joka tehtaili terroristi-iskuja ennen kuin muut.
Eli ISRAEL on KAIKKIEN TERRORISTIEN ÄITI !
"Rättipääislamistit saavat pian kyytiä."
Tämä tyypillistä ymmärtämättömyuyttä. Kuka maksaa sodan laskun? Se olet juuri sinä.
EVM on Euroopan FED ja sama jengi hääräää taustalla. Länsimaiden veronmaksajat maksavat USA:n ja Israeklin sodat ja rikastuttavat näitä pankkimafioosoja.
Ei kannata nauresekella
Mutta kuka maksaa laskun siitä kun Iran vihdoin saa ydinaseen käsiinsä? Silloin voit olla varma, että Iran kontrolloi Hormusin salmea ja sitä kautta kulkevat öljyt, silloin voit olla varma, että Iranin geopoliittinen asema vahvistuu ja tasapainoasetelma muuttuu pysyvästi maailmassa. Nyt on kansainvälisen yhteisön aika käydä tositoimiin.
tuota jollekin punikkinappulalle selittää, mitä se siitä tajuaa...
Juu, teidän on todellakin turha selitellä. Ihmiset ovat kyllästyneet kaikkiin Israelin (ja Israelin bändäreiden) valheisiin ja ymmärtävät että Iran ei ole uhka, mutta Israel on.
Uutta "kauhun tasapainoako" toivot maailmaan, punapakolainen? Tällä kertaa USA hoitaa hommat kotiin päin jo etukäteen. Ai niin, mutta panksteri oli kaiken takana vai miten sen nyt menikää....
Hupsis.
Kuinkas on käynytkään? Muutamassa vuodessa kaikki Israelin lakeijalauman vakiotemput ovat vanhentuneet; "punikki", ei tehoa. "salaliittoteoreetikko", ei tehoa. "Antisemitisti", ei tehoa.
Kaikki ymmärtävät jo, tai alkavat nopeasti ymmärtämään mitä te yritätte. Kannatuksenne rapistuu silmissä.
Jep, kello tikittää... teille.
sitä jaksat läpättää huvittavaa utopistista lapsellista jokellustasi aina vaan:)
Kyllä, ilman muuta jaksan. Jopa pirunmoisen työpäivän jälkeen.
Liikaa pelissä.
Ette edes tiedä kuka on punikkien "äiti"
Se on Wall streetin pannkiirit. Venäjän vallankumous ja Neuvostoliitto oli pankkiirien projekti. He rahoittivat koko shown ja Neuvostoliittoa aina 1980-luvulle saakka puhumattakaan avusta www2 aikaan,
Viisivuotis suunnitelmat olivat USA ija länsi-insinöörien tekemä't ja pankkirien rahoittamat.
Suomeen hyökkäsi Wallstreetin aseistaman ja rahoittama puna-armeija.
Jos Iran saa ydinaseen siitä äseura se että verikoirakaksikko USA ja Israel joutuvat miettimään kahdesti ennen kuin aloittavat taas uuden öljysodan.
On absurdia kuvitella että Iran hyökkäisi ensin. Jokainen tietää että sen jälkeen maa pommitetaan ydinasein kivikauteen.
Kuinka tämä länsimainen probaganda voi noin sokaista ihmisiä että nämä eivät kykene edes alkeelliseen analysointiin.
Aivan sama kun www2 aikaan kun NL väitti että Suomi on uhka NL:lle ja ampui tykistöllä Mainilaan.
Breivik oli yksi heistä aivopestyistä hihhuleista.
Ja aika raamatullista oli meininki.
Nytkö se hihhuliripulipaskannus taas alkaa...
miesmuhamettilaisilla on hameet päällään ?
Onko ne joatin muuta kuin miehiä ?
Et sii nyt tarkoittanu Skotteja?
Oletko koskaan nähnyt siionisteja itkumuurilla Israelissa?
varmasti niitäkin, mutta joulukuussa lähes kaikki olivat kyllä länsimaisia turisteja...
Tästä löytyy itse sylttytehtaan itsensä luonnehdintaa
http://www.magneettimedia.com/?p=8752
Kaikki on mahdollista
Kansainvälinen Terrorismi on USA:n ja Israelin tiedustelupalvelujen projekteja. False flag operaatioit ovat aina taustalla kun tapahtuu iso terroti-isku
Jes, hyvä juttu. Saadaan ruokkia kohta afrikkalaiset ja kaikki muut nälkää näkevät...muslimilihapadalla.
Mene nappula salaliittoinesi huuhaa-.osastolle.
Olet naurettava.
PS. ainut tuntemani kaltaisesi salaliittohörhö on tk-eläkkeellä, oletko sinäkin?
Tyyppillistä äidinmaidossa "virallisen totuuden/probagandan ja uskon" saaneen huutelua vailla mitään asiaan liittyvää argumenttia.
Tuollainen ei mene enää täydestä, sen todistaa täälläkin esitytet mielipiteet. Yhä suurempi joukko ihmisiä valistuu asioista ottamalla niistäö itse selvää.
Tämäkös sitten harmittaa täälläkin ylläpitoa kun joutuvat yhä useammin poistamaan valtaeliitin rikokista kertovia viestejä.
Sota meni jo rauha sovittu tänään tän päivän maitopurkissa on nimittäin 24.05. leima ja tää topic on luotu 22.05.
Kuka helvetti haluaa sotia yksityisomisteisen FEDin puolella?
Jätejenkkien johto pitäisi ampua.