Koululaitos

tiedemies-xyz.

Minun mielestä koululaitos aina ala-asteelta yliopistoihin tulisi liittää kirkkoon. Onkohan ketään poliitikko, joka suoraselkäisenä ajaisi tätä asiaa, saisi ainakin minun ääneni.

3

56

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näinhän se ennen oli. Sitten ihminen rappeutui: tiede kehittyi, ihmisoikeudet tunnustettiin kaikille ja elinikä piteni dramaattisesti.

      Mitä tahansa asiaa ajamaan löytyy poliitikko, kunhan odotettavissa on paljon ääniä. Toisaalta kansalaisaloitteeseen ei tarvita yhtäkään poliitikkoa, vaan muistaakseni 50 000 allekirjoitusta, joten hopi hopi keräämään.

    • Päivi Räsänen ei taida olla riittävän kaheli moista asiantynkää ajamaan.

    • Simo Toini

      Ei ei ei! Kirkko on aivan liian maalistunut ja liberaali.
      Minä ehdotan, että koululaitoksen ja yliopistojen rahoitus pitää tästä lähtien järjestää helluntaiseurakuntien ja SRK:n (vanh. lesd.) kautta. Nämä luotettavat instanssit myöskin päättäisivät tulevaisuudessa opetusohjelmien sisällöstä ja tarkastaisivat yliopistojen tutkimustoiminnan tulokset.

      Esimerkiksi jos joku tutkija yliopistossa julkaisee jotakin joka vähänkään vihjaa evoluution mahdollisuuteenkaan, niin heti rahoitus pois moiselta opistolta ja potkut sille tutkijalle!

      Minä lähden heti ajamaan tätä asiaa, jos vaan kannatusta kansalta löytyy. Ja kuolevien pitää kärsiä mahdollisimman pitkään! Kärsi, kärsi, kirkkamman kruunun saat, olkoon mottoni!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      42
      5821
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      71
      4555
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4322
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4101
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      87
      3700
    6. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      59
      3209
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      49
      2412
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      33
      2287
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      42
      2059
    10. En uskalla ees ajatella muru

      Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha
      Ikävä
      8
      1114
    Aihe