Siis millä ne karvat on helpoin ajaa pois palleista?
Tuntuu, että esim GIllette (märkäajo partakone) saattee tehdä haavoja.
Lähteekö miten sitten sähkökoneella? Pallien takaa lienee hankalaa saada kaikki pois??
Neuvoja pliis..
Tuntuu, että esim GIllette (märkäajo partakone) saattee tehdä haavoja.
Lähteekö miten sitten sähkökoneella? Pallien takaa lienee hankalaa saada kaikki pois??
Neuvoja pliis..
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mulla on Philips Bodygroom. Tehty tähän käyttöön. Tulee hyvää jälkeä etenkin saunassa vaahdon kanssa.
Kyl ku ois toinen mies ajaan miehen poslariks asun äänekoskella
Onko pallisi superkarvaiset? Omani ajan kuivana kertakyttökoneella (Bic) ja sitten voitelen Bepanthenilla.Pitää vain venytellä kasseja kunnolla ja jos ei innostu kulli seisomaan vedän sen narulla pystyyn pois tieltä. Varaa kuitenkin laastaria pikku haavoja varten. Kyllä se siitä!
Tarpeeksi vaahtoa, eikä ihän tuliterä terä, vaan sellanen jolla jo parta parikertaa ajettu. Tarpeeksi venuttelee palleja ja ajelee ajan kanssa. Kyllä lähtee tuuheammatkin pampula pussit sileiksi. Väkisin niitä pieniä nirhaumia tulee, päälle kunnon huuhtelun jälkeen vetasee jotain desifioivaa, niin kyllä se siitä. Niin ja mielellään jotain sellaista joka ei mahdottomasti kivele :)
No OKEI, mut lupaatko nuolla kanssa ja olla vierastamatta sit siiliä ja punaisia näppylöitä?
Poslarit on ihania jos ei tulehdu ajon jäkeen :(
en mäkään saa palleja ajettua ja ne aina haavoilla jne.mut munyks naisystävä joskus ajelee multa ja silleen ne saa siistiks.ja mulla karvan kasvu aika runsasta ku olen 42v ja ajellut 16v asti,,