Millaista naisen elämä olisi sharia-lain alla?

8+8

4

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Wallahi eallahi

      Minkälaista elämä olisi halachan lain alla,ei juutalaisille ja naisille,eritoten juutalaisille naisille?

      Kunnon juutalainen mies ylistää adonaita päivittäin ettei hän tehnyt hänestä naista,orjaa tai ei jutalaista

      Schalom goyim,it is time for halacha

    • Afterlife78

      Naisen elämä olisi sellaista,että olisi raiskauksen uhan alla, koska sharia-laki ei suojele naisten oikeuksia raiskaustapauksissa.

    • Naisen elämä väittämänne sharii'a-lain alla olisikin varmasti kamalaa. Mutta jos tutustuisitte islamiin ja sen sharii'aan, voisitte yllättyä positiivisesti, sillä islam antaa naiselle erinomaisen aseman eikä sharii'assa ole mitään epäoikeudenmukaista.

      • Ilmeisesti...

        ...a.yahyan mielestä islamin omat lähteet valehtelevat siitä mitä islam on, sillä Koraanin ja sunnan mukaan naisen asema on erittäin huono; ei-musliminaista saa raiskata, vaimolla ei ole oikeutta kieltäytyä seksistä, nainen saa perintöä puolet vähemmän kuin mies, hänellä ei ole oikeutta poistua kotoa ilman miehensä lupaa jne.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      405
      8839
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      172
      3238
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      17
      1724
    4. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      77
      1126
    5. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      1058
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      27
      1045
    7. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      64
      1001
    8. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      79
      975
    9. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      973
    10. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      65
      910
    Aihe