Haapavedelle. Virallisesta rekisteristä näkee, kuka on oikea opettaja, jolla on tutkinnot, pätevyydet suoritettuna ja millainenon työkokemus.
Nythän on tilanne, kuten vanhempi toteaa, että opettajaksi itseään tituleeraa kuka tahansa aamulla sängystään noussut.
Näinhän se on Haapavedellä aina ollut. On ihme paikkakunta!
Nythän on tilanne, kuten vanhempi toteaa, että opettajaksi itseään tituleeraa kuka tahansa aamulla sängystään noussut.
Näinhän se on Haapavedellä aina ollut. On ihme paikkakunta!
Vastaukset 11
Vanhimmat
Jäin miettimään, montakohan valeopettajaa Haapavedellä tällä hetkellä on, kun tuollainen kirjoitus oli vanhemmilta tullut.
Empä ihmettel yhtään jos valelääkäreitäkin ollunna ?
kuule karttis , on kyse ihan eri ilmiöstä
valeopettajat otetaan töihin papereiden puutteesta huolimatta
No joo joo on se Vttu!!!! ole työtön ja olet loppu elämäs työtön tallaaja tasamaan tallaaja tämä yhteis kunta on mennyt niin persiilleen että vain ulkomaalaisia tuetaan liikaakin näkihän toi miten kävi siiinä Hyvinkäänkin hommassa yhteiskunta luteet prässi housut liitu raita kuteet!!
http://www.youtube.com/watch?v=Ks6cYHmJ1a0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=uIq2jRzPtYg&feature=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=1qPlzQq25so
ihan varmasti joskus ovat ns.valeopettajia...eivät ole kouluja käyneitä
eikä vain ne, vaan...
No , kenestä, ja minkä aineen opettajasta nyt on kyse, kun noin vaahtootte, kun minä en oo kuullut ?
hissun kissunhan niistä kuuluuki olla
onneks päteville riittää töitä suuremmilla ja paremmilla paikkakunnilla
Muistammehan kaikki takavuosien epäselvyydet, esimerkiksi ylioppilas-Jaakon tapauksen. Rekisteriä tarvitaan.
Eikö se Jaakkokin ollut sijainen, ei ollut aikomuskaan olla vaki opettaja, ja ainahan näitä yht. äkkisiä sijaisia ja tuuraajia on ollut, mistäpä sitä pätevän ottaa joka hättään ?
valeopettajat lienee etupäässä munattomia