Onko ampuja poliisin poika?

Aseiden määrästä ja laadusta päätellen voisi kysyä onko jotain tällaista ilmassa myös?
Ja helposta saatavuudesta voi päätelllä - laillisia ovat kuitenkin ja luvallisia samaten!
26323
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Poliisin virka-aseina ei ole, noita aeita joilla murhat tehtiin.

Äänestä

metsästys aseita. Avaaja taitaa olla höperön kirjoissa.

Äänestä

"Aseiden määrästä ja laadusta päätellen"

Olivatko hyvälaatuisia ?

Äänestä
  • " määrästä ja laadusta päätellen"

    Onko Poliiseilla 2 metsästysasetta kotonaan.

    Raakkuna1 varmaan tunnistaa Tampereen poliisiksi.

    Äänestä

  • HAH HAH HAH HAAAA ! kirjoitti:

    " määrästä ja laadusta päätellen"

    Onko Poliiseilla 2 metsästysasetta kotonaan.

    Raakkuna1 varmaan tunnistaa Tampereen poliisiksi.

    raakkuna1
    26.5.2012 14:14
    Tampereen huono homo poliisi on sitä mieltä 7,62 kaliberin kiväärillä kaatuu vastahakoisempikin ihminen. Joop. Ja sama palveluksessa oleva Operaattori poliisi on vaatinut palstallamme aseita poistettavaksi kansalaisilta kokonaan. Joop.

    Äänestä

Jaa meiaako 'asiantuntija' ei höperö, että poliisilla ei olisi ko. aseita kotonaan?
Virka-aseet kun jätetään työpaikalle lain mukaan kyllä, - mutta 'höperö akka' on kai poliisin huo** ja tuntee asiat- aseita ei jätetä?

Onhan aseharrastajia jos miten myös näiden paksalakkien joukoissa, kuten metsöästys ja ammunta harrastus ym.

Äänestä
  • Jaa ,Paksalakkien meiaako, höperö akka' Paksalakkien 'asiantuntija' ei höperö, että Paksalakkien poliisilla ei olis Paksalakkien , ko. aseita, höperö akka' kotonaan, Paksalakkien höperö akka'
    Virka-aseet kun, Paksalakkien jätetään työpaikalle lain mukaan kyllä, - mutta 'höperö akka' on kai poliisin huono, Paksalakkien ja tuntee asiat-Paksalakkien aseita ei jätetä höperö akka'

    Onhan, Paksalakkien aseharrastajia jos miten, Paksalakkien myös näiden paksalakkien joukoissa, kuten metsöästys, Paksalakkien ja ammunta harrastus ,Paksalakkien ym.

    Äänestä

Onko avaaja idiootin poika?

Äänestä
  • pössyttelevä viherpiiperö.He hakevat syyllisiä aina muista.

    Äänestä

  • Näyttää olevan kirjoitti:

    pössyttelevä viherpiiperö.He hakevat syyllisiä aina muista.

    Äärioikeistolaiset Petosjytky=Kokoomusporvarit ne toisia syyttelevät.

    Äänestä

  • Näyttää olevan kirjoitti:

    pössyttelevä viherpiiperö.He hakevat syyllisiä aina muista.

    Kriminaali kannabisnarkki.

    Äänestä

Luin jostain että aseet olisivat setänsä? Valalle en mene.
Maagikko

Äänestä
  • ammatiltaan, mikä muu tahansa, paitsi kriminaali, kuten avaaja on.

    Äänestä

Jos 'älykääpiö' kommentoija osaa lukea ja tulkita avaus on toteamus ja kysymys, ei faktaa - kuten nyt 'poliisin patajan' omaisena asian tuntijana esiintyvä edellä yrittää provosoida!?

>Vai miten asian voi ymmärtää?

Äänestä
  • samaa mieltä, että avaus oli todella typerä.

    Äänestä

Isyystestillä tuo selviää, ei tarvitse arvailla.

Äänestä

'Poliisin patja' onkin kiihkeä puolustaja... liekö liemet samassa Wc-pöntössä paaperon kanssa ja vaipat märkänä?

Jos ei enää asiassa osaa pysyä on pahasti vialla ja hakusessa jos poliisin patjana saanut tartunnan josta ei pääse irti muuten kuin että ko. Hyvinkään 'poika tulee' tekemään selkoa ja kertomaan tuolle 'patjallekin' mikä on totuus?!

Äänestä
  • Tällainen on Äärioikeistolainen Petosjytkyporvareitten aika tässä maassa, muistakaa syksyn kunnallisvaaleissa äänestää Vasemmistoa, että saadaan nuorille töitä ja toimeentuloa.

    Äänestä

Vaihda jo ja pese, liekö liemet

'Poliisin Vaihda jo ja pese patja' onkin kiihkeä puolustaja... liekö liemet samassa Wc-pöntössä , liekö liemet Vaihda jo ja pesepaaperon , liekö liemet kanssa ja vaipat , liekö liemet märkänä?

Äänestä
HOH HOH HOH HOOOO !!

Äänestä

Hyvä ja tärkeä asia pitää aihetta esillä, kiitos tästä asiallisille kirjoittajille; - Ja suht' täysijärkinen tajuaa avauksen ihan oikein.

Siis on otsikko, ja sitten kommentti ei ole syyte eikä tutkinnan tulos!
Mutta joka asiaan siitä 'spämmääjä' on nyt sekoittanut ilmeisemmin omat sisäiset asiansa poliisiin, ja Hyvinkään ampumatapauksen jotenkin jota ei käsitä, - ja onkin hoidon ja terapian tarpeessa yhtä hyvin kuin tuo nuori mies on siellä!

Syyllistää ei kai kukaan voi, kun hän on jo tunnustanut! Siunausta pojalle oli isä setä tai kummi se poliisi tai ei poliisi sitten.
Peace.

Äänestä

Poliisi haavoittunut vakavasti, olenko surullinen? Buhahahahahaaaa. Olen joutunut kokemaan Suomen poliisin mädänneisyyden, en ole harmissani, ahhhh

Äänestä

Tällaista on Äärioikeistolainen nykytodellisuus, mitä menitte veroparatiiseista suunnitellun kansanpetosjytkyn retkuun. Suomea johtaa nyt kaksi Kokoomusta oppositio-hallitus -taktiikallaan.

Toinen Kokoomus=Persut löhöää lahnana oppositiossa valevastustamassa kaikkea, että toinen Kokoomus saa hallituksen kautta ryöstää kansan verovarat, yksityisten suursijoittajien pörssibisneksiin veroparatiiseihin.

Ne sadat miljardit vuosittain, jotka valuvat verottajan käden ulottuvilta Cayman saarille, tarvitaan kotimaassa jokaisen suomalaisen kunnolliseen toimeentuloon ja perusturvaan, yhteiskunnan toimivuuden takaamiseen ja ihmisten hyvinvointiin.

Äänestä

Miten tuo edellinen politikointinne liittyy aiheesen josta tässä kysymys!?

Äänestä

raakkuna1
26.5.2012 12:31
Hyvínkään ampuma välikohtaus on varsin surullinen draama, jossa ampumiseen on syyllistynyt 18 vuotias nuori kaveri, jolla ei ole aikaisempaa rikosrekisteriä lainkaan. Ja voin kertoa että hänen isänsä on poliisi, joka asetti poikansa varsin ikävään tilanteeseen, ja komensi omalla toimivaltansa puitteissa poliisit pidättämään poikansa. Vaikka tilanteen purkamiseksi olisi pitänyt ainoastaan keskustella poikansa kanssa kunnolla. Tuolla Hyvinkään poliisin pojalla oli nimittäin paljon syytöksiä isäänsä kohtaan, ja oli halunnut vastauksia kysymyksiinsä, joihin poliisi isä ei ollut suostunut, vaan päätti nujertaa poikansa esittämät syytökset ja perustellut vastalauseiden esitykset, suorittamalla pidätyksen.

Pojalla oli virallinen aseenkantolupa, ja hän oli ilmoittanut ettei aio antautua isänsä toimivallan alaisuudessa tapahtuvaan pidätykseen. Ja näin siinä sitten kävi kun poliisi faijalla oli tyypillinen sikaniska asenne.

Äänestä

HYVÄ avaushan tämä oli, joka johti jopa poliisin kommentoiman asiaa 'huhuna'?! Hyvä jos asiat selviää "tyhmälle'' kansalle ja kiihkoilijoille!
Asioita tulee kyseenalaistaa myös... kun kyse on epäselvää?

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/hyvinkaan-ammuskelu-poliisi-kiistaa-nettihuhun/art-1288472462701.html

Miksi virkakunta vaivautuu kommentoimaan siis HUHUJA? Jos ei siis ole muuta kerrottavaa niin jatkaisi tutkimusta ja myös virkaveljiensä putkakuoleman mm. (26.5.-12) tuottamusten selvittämistä yhtä innokkaasti kuin nyt esim. ''huhujen kumoamiseen'' median menee energiaa ja aikaa!

Mutta kiva kun on resursseja - joihinkin on ja toisiin taas ei niinkään?!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hyvin käy jos käy? kirjoitti:

Aseiden määrästä ja laadusta päätellen voisi kysyä onko jotain tällaista ilmassa myös?
Ja helposta saatavuudesta voi päätelllä - laillisia ovat kuitenkin ja luvallisia samaten!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu