Ajoin Sophos Anti-Rootkitin ja nyt xp ei köynnisty kuin vikasietotilassa. Järjestelmänpalautus ei toimi. Mtä tehtävissä?
pulassa
3
254
Vastaukset
- bvgf jhum
Saatko vikasietotilassa poistettua tuon Sophoksen, siivottua kaikki rippeet ja sitten yrittää palautusta?
Onko xp:n asennuslevyä ja sillä tehdä korjausasennus?
Mistä latasit Sophoksen?
Sophoksen poisto:
4 Remove Sophos Anti-Rootkit
❖ To remove Sophos Anti-Rootkitfrom your computer , click Start> Programs> Sophos>
Sophos Anti-Rootkit> Uninstall Sophos Anti-Rootkit.
http://www.sophos.com/sophos/docs/eng/manuals/sar_15_umeng.pdf- 129
Kiitos vastauksestasi. Ongelma ei lopulta johtunut Sophoksesta, vaan asensin win update sivullta NVIDIA näytönohjaimen päivityksen joka sekoitti näytön. Nyt asensin NVIDIAN sivulta uuden ajurin ja nyt toimii. Haukuin suotta Sophosta, mutta kun tein asennukset peräkkäin niin sitä kävin epäilemään.
- bvgf jhum
Joo, ei pitäis ihan peräkkäin. Itselläkin käynyt joskus vastaavaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 751131
- 741124
- 481014
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104968- 51935
- 34727
- 49704
- 53634
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?39632Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118567