EI Kuntauudistuksille, hyvinvoinnin murentamiselle.

Syksyn kunnallisvaaleissa, muistakaa äänestää Vasemmistoa, että saamme pitää edes jonkinnäköiset kuntapalvelut.


http://www.paavoarhinmaki.fi/blogi/2012/kuntakuulemisesta-kuntalaisten-kuuntelemiseen/


Onko lähikuntasi kohta monenko sadan kilometrin ja toimeentulotukihakemuksen päässä ?
252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vasemmisto on osittain kuntauudistuksen puolella.
Keskusta vastustaa.

Äänestä

Kepu=Kokoomus.

Vasemmisto ei ole ollut kuntauudistuksen puolella, vaan nimenomaan vastustanut sitä koko ajan. Päivitä tietosi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Äänet Vasemmalle kirjoitti:

Syksyn kunnallisvaaleissa, muistakaa äänestää Vasemmistoa, että saamme pitää edes jonkinnäköiset kuntapalvelut.


http://www.paavoarhinmaki.fi/blogi/2012/kuntakuulemisesta-kuntalaisten-kuuntelemiseen/


Onko lähikuntasi kohta monenko sadan kilometrin ja toimeentulotukihakemuksen päässä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu