Kristilliset arvot kunniassa Moskovassa

Uskon kauniit arvot

Moskovassa ovat ihmiset vihdoin kommunismin synkän varjon väistyttyä päässeet nauttimaan hyvistä kristillisistä arvoista sekä kristittyjen näkemyksistä tasa-arvosta ja sananvapaudesta ja ihmiskoikeuksista:

http://yle.fi/uutiset/moskovassa_pidatettiin_homoaktivisteja/6136784

Tiedän että kotimaiset uskovat kristityt ovat ylpeitä moskovalaisten uskonveljiensä teoista, koska ovathan he noista asioista ihan täsmälleen samaa mieltä. Eiväthän he ole koskaan puolella sanallakaan kritisoineet venäläisten uskonveljiensä tekoja, vaan päin vastoin kannattaneet niitä.

http://yle.fi/uutiset/pietarin_homolakia_vastustetaan_mielenilmauksella_helsingissa/5709417

On vain ajan kysymys, koska kotimaiset kristityt alkavat ajamaan samoja lakeja tännekin. Vaatimuksia sellaisesta saa nykyään lukea netistäkin jatkuvasti. Venäjällä kirkko on jo julkisesti vaatinut, että Pietarin homolaki pitää saada valtakunnalliseksi ja käsittämään koko Venäjä ja varmaan se kirkon arvovallalla sellaiseksi saadaankin. Tämän jälkeen kaikenlainen homous olisi Venäjällä käytännössä laitonta ja rangaistavaa.

http://www.kotimaa24.fi/uutiset/ulkomaat/7723-kirkko-haluaa-pietarin-homolain-valtakunnalliseksi

Ja tietenkin seuraavaa luonteva askel kaiken tuon jälkeen on pohdinta, mitä niille homo-iljetyksille pitäisi oikein tehdä ja nopeasti keksitään vanha hyvä ratkaisu - aletaan perustamaan Siperiaan leirejä, jonne kaikki homot ja lesbot karkoitetaan pakkotöihin ja uudelleenkasvatettaviksi heteroiksi, kirkon ja pappien siunauksella sekä erittäin suosiollisella avustuksella. Tähän ollaan selvästikin menossa.

1

58

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      406
      8922
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      178
      3383
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      19
      1850
    4. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      77
      1166
    5. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      1078
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      27
      1065
    7. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      64
      1021
    8. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      79
      1005
    9. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      983
    10. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      65
      930
    Aihe