Olen vaihtamassa työpaikkaa. Tulin vanhaan työpaikkaan muka kirjoittamaan yhden jutun valmiiksi mutta tosiasiassa olen roikkunut netissä koko päivän. Lisäksi olen vienyt vanhasta työpaikasta vaikka mitä: tietokoneen näppiksen ja näytön, 3-vaihekaapelin, helvetin kalliita kirurgin saksia (en tee niillä mitään), hanskoja, korvatulppia, kyniä, laatikollisen monistuspaperia ja vaikka mitä.
Vaihdan työpaikkaa
EVVK
3
441
Vastaukset
- Jdjjjhggh
Eikö lääkäripalkalla ole varaa noihin vaan pitää varastaa?
- sairaus sekin
Kleptomania on sairaus. Tätä sairautta sairastava varastelee kaikkea, mitä ei edes tarvitse ja vaikka hänellä olisi hyvin varaakin ostella ihan mitä vain. Siihenkin sairauteen on hoitokeinoja.
- J K
NINKÖ
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1751700
- 107969
- 87824
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19663- 51655
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann41557Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45508Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m164503Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;190450- 26439