Suomalaiset, märkliga människorna, sanoivat ruotsalaiset jo ammoin.
Suomalainen tappaa Suomessa muita suomalaisia, tuosta vaan noin kun siltä tuntuu tai ei tunnu.
Viattomia, lapsiaan, vaimojaan ja miehiään.
Mutta vahingossakaan ei tapeta ulkolaisia kodin rosvoajia, ryöstäjiä, raiskaajia ja pimeän myrkkypullon myyjiä.
Märkliga människorna.
Suomalainen tappaa Suomessa muita suomalaisia, tuosta vaan noin kun siltä tuntuu tai ei tunnu.
Viattomia, lapsiaan, vaimojaan ja miehiään.
Mutta vahingossakaan ei tapeta ulkolaisia kodin rosvoajia, ryöstäjiä, raiskaajia ja pimeän myrkkypullon myyjiä.
Märkliga människorna.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Onhan suomalaiset tappanu venäläisiä kasapäin.
Ei tässä niin lapasia olla kun luulet.
Kansalaisten pitäisi yhdessä puolustaa omaa kansaansa ja omia kotejaan, omia vanhuksiaan.
Mitä ihmiset odottavat, kuinka monta vuotta vielä maahantulleet rosvot ja kelmit saavat potkia päähän suomalaisia ja ryöstää heidän rahansa ?
Niin jos eerokin olis ampunu tusinan mamuja niin olis kansan silmissä jopa sankari. nyt se on isänmaan petturi.. hylkiö..
Niin, ei ampunut kuin yhden vastikään Portugalista muuttaneen maahanmuuttajan. Eiköhän maahanmuuttajat kuitenkin olleet se pääasiallinen kohde, kuten Allah-Aho on käskenyt, mutta kun heitä on niin vähän, on aina joku kantasuomalainen sen verran tiellä ettei luoti satu pelkästään meihin maahanmuuttajiin.
Varmaan persua nyt harmittaa kun ei useampaa maahanmuuttajaa saanut hengiltä.
http://www.youtube.com/watch?v=CZC2cchBpOY
Ja viinan voimalla tuo eilinen pohjalaismiehen veritekokin. Ex-vaimo lähti pysyvästi.
Mitähän 6-vuotias tulee isästään ajattelemaan...
http://www.ilkka.fi/uutiset/poliisiuutiset/nainen-surmattiin-kauhajoella-1.1201497
Pihtipudas 1969
Hyvinkään pesäpallojoukkueen murhaamisesta (media myllytys), tuli mieleen aikoinaan sopupelit pesäpallossa.
Kumma kansa, senjälkeen ei pesäpalloilun lehtereillä katsojat vähentyneet lainkaan.
Muualla maailmassa olisi katsomot autioina tänäänkin.
Luulisi sopupelien loukkaavan katsojia siinä mitassa, että pelit unohtuisi, mutta ei.....
Merkillistä???
Potkupalloilun sopupelit, samma här.
Täytyy ihmetellä suu auki, että mitä helvattaa....??
Niinpä, miksi me suomalaiset olemme toisillemme niin armottoman kovia ja julmia? Vieraille ollaan koreita ja varotaan jokaista sanaa mutta omille ollaan yksiä piruja. Mistä tälläinen kulttuuri on lähtöisin?Ruotsalaiset ovat oikeassa, olemme tosi omituista porukkaa, kun omiamme lahtaamme. Ruotsalaiset ovat tässäkin mielessä meitä paljon fiksumpia ja siksi kait myös kansakuntana menestyvät paremmin ihan kaikilla aloilla. Suomalaisissa yhdistyy julma itäinen kovuus ja saksalaisluterilainen puritaanisuus, tähän yhdistelmään ei sovi lempeys tai hyväntahtoinen huumori, apua tää on tylsää.