..maran tehokas tietokonetyö= lukee tätä palstaa!!!!

PHH69

..Onpas martalla ny kiire "työpäivä" koneella kun pitää lukea tätä palstaa ja lobbata siideriAnnemutsi ja kakkiAlex myös kirjottelemaan tänne marttamonsteria ylistäviä viestejä.....

kyl siinä "tehokas" pitää olla juu.

21

560

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aamunavaus

      Huohhh......olihan taas avaus.
      Mitähän hyödyllistä kirjoittaja aikoo itse tänään tehdä, vaikkapa koneella ;)))

      • paraskin sanoja

        Menisit sinäkin töihin sieltä velttoilemasta.


    • päätetyöntekijä

      Ja sinun tehokas päiväohjelmasi on?

      • työn raskaan raatama

        Hmmm, töissä ensimmäiseksi luen "koneelta" kaikenlaiset uutiset, juorut, e-mailit, facebookit, ym. Sitten vähitellen keskityn siihen hommaat, mistä minulle palkkaa maksetaan.


    • ellinor

      PHH69 bravo! totta varmasti on, mitä kirjoitat.maran viimeinen
      päivitys blogissaan vahvistaa sen.m lukee eka näitä palstoja,
      kirjoittelee sitten siihen tyyliin asioistaan, joka ikäänkuin kumoaa täällä esitettyjä väitteitä mm. victoriasta.uskokoon, ken haluaa maran juttuja, mä en.kuulostaa liian täydelliseltä!

      • piiri pieni jne...

        Jos elämä olisi niin täydellistä, miltä kyseisen naisen kirjoitukset antavat ymmärtää, niin ihmettelen, miksi yleensä on tarvetta kirjoitella kaikenmaailman blogeja.
        Onnelliset ihmiset elävät oikeata elämää, eivät hae elämyksiä tai rahaa minkään blogin kautta.
        En pidä myöskään tämän toisen herneaivon " Tukiaisen" itsensä esilletuomista blogien kautta, mutta hänenkin kommenttinsa Martinasta oli oikeaan osuvaa, eli niin typerää kirjoittelua, mitä M harrastaa, ei kylläkään löydy mistään, ei mitään oikeata sisältöä eikä tietoakaan oikeinkirjoituksesta. Tuksukin on sen huomannut, vaikka ei yleensä mukamas lue kyseisen henkilön bloggauksia kuin ainoastaan joskus.


      • maalaisjärki käteen.
        piiri pieni jne... kirjoitti:

        Jos elämä olisi niin täydellistä, miltä kyseisen naisen kirjoitukset antavat ymmärtää, niin ihmettelen, miksi yleensä on tarvetta kirjoitella kaikenmaailman blogeja.
        Onnelliset ihmiset elävät oikeata elämää, eivät hae elämyksiä tai rahaa minkään blogin kautta.
        En pidä myöskään tämän toisen herneaivon " Tukiaisen" itsensä esilletuomista blogien kautta, mutta hänenkin kommenttinsa Martinasta oli oikeaan osuvaa, eli niin typerää kirjoittelua, mitä M harrastaa, ei kylläkään löydy mistään, ei mitään oikeata sisältöä eikä tietoakaan oikeinkirjoituksesta. Tuksukin on sen huomannut, vaikka ei yleensä mukamas lue kyseisen henkilön bloggauksia kuin ainoastaan joskus.

        ni tosi, miks tosiaan tarttee tääl roikkua kehuus itteeän, ku blogien mukaan elämä ni täydellistä (yleensä tollasten elämä on kulissien ylläpitoa - sit neljän seinän sisäl kaikki sekaisin) ! Martina parka... keskittyis ennemmin saamaan sen elämänsä kuntoon - tääl keskustelupalstal se ei parane. Tärkeintä pitäisi olla turvallinen ja tasapainon lapsuus Viktorialle; eikä vaan aina ittelleen kaikkea ja itseään kehua ja pönkittää ja väkisin julkisuuteen tyrkyttää iteään.


    • norsski

      suberduberhuber=naurettava nainen.DDDDDDD ja xxxxxxxxD.

    • sidukkatyökkäriämmä

      jos inoaa jotain, silloinhan ei juuri seuraa sellaista, ei lue hänestä, ei katso ohjelmia,, eli kun eletään reaaliajassa oikein kytätään blogipäivityksiä kertookin ihan muusta.
      Ihailua, kateutta, muuta sairaan ihmisen kiinnostusta, otetaan joku silmätikuksi.
      Maailamss on joka lähtöön kaikenalista tyyppiä, on rikasta, köyhää, ihan kaikenlaista ulkonäköä, yhtä vikaa toisessa toista toisessa, mitä ihmettä joku martina siinä merkitse.
      On muitakin töitä freelancerin esim. jos ne eivät ole teistä oikeita kuin vain 7-17 duunarintyö ,,, ainkain varotettavaa tuloahan oli hänellä ihan mukavasti, joten on sitä töitä tehty. Jos ei ole kaupan kasssalla tai työnnä pyörötuolivanhusta tuolla, niin muut työt ei ole oikeita.
      Omaa toimistoa kun pitää on mone nlaista taustatyötä.
      On selvästi profiloitavissa se ämmä-tyyppi joka kirjoittaa haukkuessan joka ikinen päivä martinaa. Häpäisee itsensä vain. Nomraali, terve ihminen ei hauku noin. Ihminen joka on hänelle tavallaan ventovieras eikä kuulu edes elämäänsä niin mitään syytä haukkua.
      Asoista voi kirjoittaa älyllisestikin ja hyvin asiatasolla.
      Lempinimien anto ja etunimillä kirjoittelu Martinan lähipiiristä kertoo myös omaa kieltään mikä sinulla on vialla.
      Erottakaa mikä on lyöntivirhe mikä on muuta kirjoitustaidottomutta.
      Sekään ei ole syy haukkua ketään. Vaan onkin mietittävä mikai tutkimuksellisestikin on todetu, etä nykynuoret eivät esim. osaa lukea kokonaisuuksia ja lomakkeiden täyttö,kirjeiden kirjoitus on vaikeaa, siitäkin voi etsiä syy seuraus suhteita koulutukseen mitä nuorille tarjotaan, yhteiskuntamuutoksesta, chattailusta, tekstareista jne.

      Jotenkin kyllästyttää tuolainen rakkikoiramainen, räkä vaan pärskyy suupielstä jonninjoutava rouskutus. Eläämäänsä tyytymättömät akat ovat pahinta mitä voi olla, he pilaavat napuroston, ovat riesana työpaikoilla( silloin kun ja jos ovat työssä ellei mammalomilla), ne jotka elää aina vaan yhteiskunnan tuilla, on omissa ulkonäkö tekijöissä syvää tyytymättömyyttä, kaikkinensa elämä mättää, on luonnevika ja muuta mielensairautta, mileisairautta jne elämää ei hallita, vaikeat taustat, kyvyttömyys elää ja suhtautua asiallisesti muihin.
      Ei ole syvällisyyttä eikä olla ns. elämää suurempia ihmisiä. Pitäisi luojan panna vielä niin matalaksi paskanjauhajat, että laittaa ihmisen vähän toiseen ruotuun ja oppii ihmiseksi.

      • noMraali

        Oletko Mara vai kännissä kun tuo kirjoitus ei oikein suju?


      • Partsilla

        Jotta voisi olla "monenlaista taustatyötä", pitäisi olla töitä.

        Martinalla ei ole töitä.


      • HALOO!

        Kyllä juuri niiden inhottujen juttuja seurataan. Ja kaikki nää massamurhaajat tässä lähiaikoina, niitähän vasta seurattiinkin jatkuvasti. Tarkoittaako se muka, että ihailemme heitä??? NO EI!!! Itsekin luen Maran ja Tuksun blogeja enkä todellakaan ihaile heitä, päinvastoin.


      • SeOnPelle

        Siksi ihmettelenkin, että mitä se Martina siellä AMB:n fb-sivuilla on alkanut kommentoimaan. Ihailua ja kateutta. Ainakin näyttää kiinnostavan edelleen.

        Jep. Se on kovaa työtä tuo fb-tutkiminenkin. Pitää siitä tietysti blogiinsa kirjoittaa, että "tehokas työpäivä koneella" :DD


    • lukkoporamies

      ´´ Pitäisi luojan panna vielä niin matalaksi paskanjauhajat, että laittaa ihmisen vähän toiseen ruotuun ja oppii ihmiseksi.´´

      olen täysin samaa mieltä! tuo Martinaa jatkuvasti solvaava häirikkö pitäisi panna ruotuun! jos ei muuten niin poliisin toimesta!

    • wiihty

      Ei VOI olla todellinen toi vuodatus,kukaan ei kirjoita noin päin persettä :))) hirvee provo,kovasti vaivaa joku kyllä nähnyt :D

      • :D

        Kyllä mä tiedän yhden, joka oikeasti kirjoittaa juuri noin päin persettä...;)


    • Kotipäivä.

      Aa, katos moi Mara alias "sidukkatyökkäriämmä"! Teet siis taas tänään raivohullun lailla koneella töitä? ;)

      • Lyönti=virhe

        "Erottakaa mikä on lyöntivirhe mikä on muuta kirjoitustaidottomutta."

        Lyöntivirhe on se, mistä jotkut sitten joutuu maksamaan päiväsakkoja, kun on taas humalassa tullut huitaistua itseään kauniimpaa naista tai omaa puolisoa tai milloin ketäkin...

        Kirjoitustaidottumuutta taas on tuon nimimerkin "sidukkatyökkäriämmä" kirjoitus ja Martinan blogi täynnä ;)


    • mutsimutsi

      Martina ja Anne on tänään kovin kiireellisiä koneillaan, sen huomaa.

    • MartinaFani

      Mulla oli mielenkiintoinen kurssipäivä tänään:)
      Harmittaa vaarin tuhkarokko ja hinkuyskä mutta kyllä vaari siitä paranee:)
      Kurssilla käsiteltiin mm. opligaatioita ja perhoskalastusta.)
      Palaillaan:)

    • kakkajenni

      kävin kakalla

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4660
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3847
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      184
      3673
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      69
      2098
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1162
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      148
      1109
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      50
      1020
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      914
    Aihe