Valehteeko Mover ?
Mover
28.5.2012 18:48
-1
Sulje
Ikänä en ole sanonut etteikö yleistäminen sinänsä olisi ok.
Olen sanonut, että rasistinen yleistäminen ei ole.
Enkä "päätä", mitä rasistisuus on - olen pikkusen havainnollistanut sitä tuonne lukittuun - mutta ollenkaan se ei siis ole minun määritelmäni, vaan aika lailla tuommosena yleisesti ymmärretty.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10618873/#comment-55401244
Moppe on kokoajan väittänyt että yleistäminen on rasismia että se poistaa yleistämisen rasistisena kirjoituksena.
==>Näytä Mover yksinkin lause missä minä tai joku yleistää rasistisesti siis syrjivästi ja sano ketä siinä syrjitään ?
Muista keskustelun säännöt!
ANTAKAA PLUSSA jos Mover valehtelee
Valehteeko Mover ?
14
64
Vastaukset
- kysynpähän vaan
Muistellaanpas hieman Nissisen tyhmäryhmän mielipidettä :
http://m.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/vihapuheen-maarittely-liioittelu-sallitaan-solvaaminen-ei/574150/
Vihapuheen määrittely: liioittelu sallitaan, solvaaminen ei
Sananvapautta ei saa riistää
Vaikka kiihottaminen kansaryhmää vastaan on rikos, kansalaisilla on sananvapauden perusteella on oikeus liioitella ja provosoida.
______________________________________________
Mitä muuta yleistäminen on kuin liioittelua?"Mitä muuta yleistäminen on kuin liioittelua?"
Yleistäminen on yleistämistä, liioittelu liioittelua.
- iso d
älkää nyt kyselkö muffelta noin vaikeita. sen pää on muutenkin sotkettu moku-uskovaisten valheilla, huuhaa-humanismilla, ja "rakkauden ja rauhanuskonnon" vääristelyllä.
- .nakusa.
Moi isomuna.
Jep Moppe on sekaisin, kuten koko islam
Mutta kysyinkin sinulta ja muilta meiltä, että mitä miekäläiset on mieltä, eikä Moppe olekin sanonut, kokoajan että yleistäminen on rasismia ja yleistäminen poistetaan ?
On myös puhunut humanist1n nimissä että jos villeä syytetään mitä kalle on tehnyt on sekin muka rasismia.
RASISMI on syrjimistä kun syrjimisestä tehdään laki.
Kuten islm on tehnyt että islmilla on oikeus tappaa"On myös puhunut humanist1n nimissä että jos villeä syytetään mitä kalle on tehnyt on sekin muka rasismia."
Eikös se sitten ole?
- säälittävä Mover
Mover ei ole terve vaan sairatsettu islamin aivopesulla
- Eihän se muuta
teekään, kun valehtelee ja jaarittelee käsittämätöntä "höpö höpöä".
Joutaisi takaisin somaliaan mokoma loisija. - iso d
hittoako te muffen pörinöistä välitätte? antakaa sen sekoilla rauhassa.
- -3-4 suomalaista
Mover on pyrkimässä Suomen eduskuntaan, kyllä minä vähän välitän!
Mutenkin nuo arabit ja niitä hyysäävät valehtelee eduskuntaan kaikkea että suomalaiset olisi muka rasisteja.
Siinä taas nähtiin viikonloppuna kun islamista hätääntynyt suomalainen yritti tappaa ison kansan suomalaisia ja kolme neljä on nyt varmasti pois pelistä. fennis 23.5.2012 14:54 kysyy humanist1 . ltä :
Koska aijot vastaa siihen villeen ja kalleen ?
http://www.sinnef.blogspot.com/2012/05/ville-ja-kalle.html
_________________________________________________________________
en aio kommentoida 23.5.2012 15:05
blogiasi koskaan mitenkään. Olen joskus sanonut tällä palstalla, että rasismia on se kun vaasalaista villeä syytetään siitä mitä kuopiolainen kalle on tehnyt. Voin kommentoida sitä tänne, jos haluat. (Olen niin ehkä joskus tehnytkin.)
_________________________________________________________________
ja näin ylimielinen parempi luulee humansit1 olevansa.
http://sinnef.blogspot.com/2012/05/ville-ja-kalle-jatkuu.htmlVäitteen totuusarvoko aina muuttuu siitä riippuen, antaako sille plussan vain miinuksen...?
Huiman kätevää!
En ole koskaan väittänyt, että yleistäminen olisi automaattisesti kiellettyä tai rasismia.
Varmaan kiikutat tänne jonkun esimerkin, jos olet eri mieltä.Miten monta vuotta sinä olet opetellut suomalaisuutta täällä etkä vieläkään ymmärrä ettei tässä aloituksessa ole kyse totuusarvosta vaan mielipiteestä.
Olen noin miljoona kertaa sen kirjoittanut – siitä todisteena on ne kymmenen mielipide kirjoittajaa jotka täällä aktiivisesti kirjoittaa ja on samaa mieltä
Esimerkkis voit etsiä omista roskista! MINÄ en etsi sulle yhtään mitään koska et ole palauttanut poistamianne vistejäni. Minun yhdessäkään viestissä ei ole yhtään rikollista asiaa, te vana poistatte islamin tekemän rasismin täältä palstalat jotta voitte jatkaa kehumistanne islamin rakkauden julistuksesta
Tästä linkistä voisitte katsella millaista rakkautta islam opettaa lapsille, mutta ikäväkseen se video on poistettu
13.01.2011 13:51
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9389947
Mooveri, näkyykö tuttuja?
viisas.... 12.10.2010 16:29
Vastauksia:
0 Lukukertoja: 17TEKSTIKOKO:
http://www.truthtube.tv/play.php?vid=2008
Mutta minä ehdin sen näkemään ja niin ehti Päivi Räsänenkin nykyään ministeri Päivi Räsänenkin minun lievästi sanoen nopealla reaktiollani pikkuisen autoin ….
Kiitos vain sille viisaalle joka sen silloin laittoi, mutta ensi kerralla kun löydät noita niin lähetä ensin suoraan eduskuntaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16712601
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525446Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454710Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493679Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392778Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1201935Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1101696Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3641617Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1071533Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361471