Lempinimikone Ruotsista. Oma Yläluokkainen lempinimi

Rippel ja Pillis

Ruotsissa paremman yläluokan väen ihmisillä on aina myöskin yläluokan lempinimi, jota muuta paremman väen ihmiset hänestä seuranpidossa käyttävät. Yläluokkainen lempinimi ei silti saa olla millainen tahansa, vaan sen luomisessa on omat tarkat sääntönsä.

Avuksi on Ruotsissa luotu lempinimikone, jolla jokainen taviskin voi nyt luoda istelleen oman Yläluokkaisen lempinimen säännöt täyttävän lempinimen.
http://ofverklassgeneratorn.se/

Koneeseen syötetään Etunimi ja Sukunimi, ja kone antaa vastaukseksi uuden lempinimen.

Täällä palstalaisilla harboin on muuta kuin pelkkä etunimi, joten osaan piti laittaa sukunimen kohdalle toistona sama nimi uudelleen. Tässä pari lempinimikoneen antamaa uutta lempinimeä palstalaisille.

"Raakkuna1 Raakkuna" ==> Raakkuna "Trappe" Raakkuna1
"Jari Pilli" ==> Jari "Dedde"Pilli
"Late Lapista" ==> Late "Heppe" Lapista
"JK JK" ==> JK "Snutte" JK
"Milla Tku" ==> Milla "Bebbe" Tku
"Jyrki Katainen" ==> Jyrki "Rippel" Katainen
"Jutta Urpilainen" ==> Jutta "Pillis" Urpilainen
"Jenni Haukia" ==> Jenni "Rosen" Haukia

Siis jatkossa Raakkuna1 on "Trappe, ja Jyrki ja Jutta ovat jatkossa "Rippel" ja "Pillis".

8

2804

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • känstäfänstä

      ´´"Raakkuna1 Raakkuna" ==> Raakkuna "Trappe" Raakkuna1´´

      Raakkunalle olisi sopinut paljon paremmin lempinimi ´´Trippi´´ taitaa tuo Lsd olla Kaukajärven gangstalle tuttu aine! :D

    • Buggez

      "Kaukajärven Gangsta" ==> Kaukajärven ”Bugge” Gangsta

      Näköjään aika pahatkin sällit saa naapurimaan koneelta kuitenkin suht leppoisia yläluokkaisia lempinimiä. Lähetääs Bugge kaljalle.

    • Kokeilin minäkin

      Antaa eri vastauksen samalle nimelle toisella kerralla.

    • Saabilla falskaa

      Tottapa puhut! Osoittautui olevan taattua ruotsalaista Saab-laatua tuokin nimimerkkikone.

      Suomalainen olisi älynnyt tehdä sellaisen systeemin että sama vastaus tulee aina kun antaa samat lähtötiedot. Mutta ei hyrripoikien maassa järki leikkaa tuonne saakka.

    • 234234

      Mistä nappulasta se antaa sen nimen? Tuo on vierasta kieltä, niin en ymmärrä sivustolta kuin mihin nimet laitetaan ja ehkä sukupuolijutun.

    • Svedujen WC-vitsi

      Nimimerkkikone pitää laukaista vitsikkäästi nykäisemällä siitä oikealla olevasta vanhanaikaisesta WC-pytyn huuhtelunarusta.

      Sinänsä aika dorka skoijaus tämä WC-narujuttu, tällaisen aatelisväen nimimerkkikoneen yhteydessä.

    • moder aat tori

      Tää kertoo vissiin kaiken: Jussuf ”Modde” (se sama)

    • fehmi

      fehmi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      46
      8674
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      145
      4952
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      83
      4757
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      8
      3792
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      81
      3398
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      46
      3291
    7. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      27
      2830
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      32
      2651
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      32
      2533
    10. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      88
      2513
    Aihe