Gratulationer på födelsedagen Claes ANDERSSON !

Claes Andersson fyller 75 år idag och har ännu inte pensionerat sig,han författar fortsättningsvis.Gott gry i gubben.
10120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Han har ju hört till Vänstern,men är ändå en av våra märkbaraste finlandssvenska profiler.

Äänestä
  • Han har ju varit en uppmärksammad läkare inom psykvården.

    Äänestä

Pannaan vaikkapa kaivostöihin muutama sata metriä maan alle niin nähdään kuinka paljon sitä "gryta" löytyy ukosta.

Äänestä
  • Åtminstone är han inte lika virrig som en viss herr Tala.

    Äänestä

Claes on milloin poliitikko, milloin taiteilija, milloin kirjailija, mutta AINA svekomaani!

Svekoaate yhdistää kaikia suruvaikuttajia arkkipiisppasta kenraaliin ja koomikosta näyttelijään.

Miksi ei suomalaisia vaikuttajia yhdistä samalla tavoin suomalaisuusaate?

Kai sen takia, että se on leimattu fasismiksi, kun taas svekoaate on vain fiiniä.

Äänestä
  • Men sfpare är han inte.

    Äänestä

  • kulturminister kirjoitti:

    Men sfpare är han inte.

    Mutta kyllä hän osallistui RKP-johtoiseen suruedustajien kokouksiin eduskunnassa.

    Kuten kaikki muutkin surukansanedustajat. Eli oli täysin kielipoliittisesti RKP:n talutusnuorassa.

    Äänestä

  • Mutta. kirjoitti:

    Mutta kyllä hän osallistui RKP-johtoiseen suruedustajien kokouksiin eduskunnassa.

    Kuten kaikki muutkin surukansanedustajat. Eli oli täysin kielipoliittisesti RKP:n talutusnuorassa.

    Claes Andersson ÄR finlandssvensk,där är säkert orsaken.

    Äänestä

Tämä svekkuli on yhtä hyödytön kuin sinäkin. Ihmisenä typerä ja kirjoittajana roskaläjä kuten Donnerkin.

Äänestä
  • Kuka se siellä katuojassa örisee? No mutta, sehän on itse damordy! Olet oppinut jo kirjoittamaan ilman tavuviivoja, onnittelen. Ehkä joskus pääset niin pitkälle että luet läpi ihan oikean kirjakin. Sellaisen helppolukuisen jossa on paljon kuvia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


grattis ! kirjoitti:

Claes Andersson fyller 75 år idag och har ännu inte pensionerat sig,han författar fortsättningsvis.Gott gry i gubben.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu