Persut huutavat: Lisää rahaa! -Mikään ei näytä riittävän? Nyt persuilla on tarkoituksena perustaa ajatushautomo ja saalistaa sitä kautta lisätukiaisia puolueelle, entisten miljoonakasojen päälle. Persujen "ajatuskyvyn" tuntien herää epäilys, että tämä hautomo tuottaa vain poliittisia nahkamunia?
http://yle.fi/uutiset/myos_perussuomalaisille_ajatuksille_oma_hautomo/6144871
Persut perustavat ajatushautomon
30
159
Vastaukset
- maaonsaatavakuntoon
Totta helvetissä täytyy saada rahaa enemmän onhan PS iso puolue. Muilla puolueilla on jo ajatushautomot taitavat vain hautoa niitä vaan eivät tuo julki.
Sweedupelleä se vitttuttaa mutta antaa vitttuttaa. SouWatt
PS. äänestän perusSuomalaisia- muut jo
Vetää niillä isot rahat!
- Ei rahaa persuille
PS ei ole iso puolue. Puolueessa on melko vähän jäseniä, eikä rahaa pitäisi jakaa pelkän yksittäisen vaalituloksen perusteella vaan toiminnan mukaan, todellisen toiminnan.
- alik. Lahtinen
Ei rahaa persuille kirjoitti:
PS ei ole iso puolue. Puolueessa on melko vähän jäseniä, eikä rahaa pitäisi jakaa pelkän yksittäisen vaalituloksen perusteella vaan toiminnan mukaan, todellisen toiminnan.
Pieniä ovat silakat joulukaloiksi:
http://www.vaalitutkimus.fi/fi/kiinnittyminen/puolueiden_jasenmaarien_kehitys.html
Persuilla oli vuonna 2011 vaivaiset 5000 jäsentä ja tuskin puolueen jäsenmäärä on tuosta ainakaan kasvanut.
- pensashomo?
Pysy pakoreijissä. Älä yritä ajatustoimintaa..
- Tore Persu. ent. kok
Parempi on miettiä ensin mitä sanoo, kuin möläyttää ja katua jälkikäteen.
Ajatushautomo on hyvä ajatus.- Töppiksen uudet
Joo. Ja nythän Töppiksen munille ja niitä hautovalle Klaaralle tuli nopeasti uutta käyttöä. Pian puolueen johtoo puhuu Klaran hautomien ideoiden pohjalta ja kuin Klaran suusta !!! Eläköön nahkamunahautomo !!!
- kenttä pohtii
Töppiksestä saattaa tulla uuden nahkamunahautomon pääjohtaja? Onhan hän persupuolueen fiksuin?
- kuinka täydellistä
Loistava strategikko ja kylmän viileä taktikko, joka tulee viitoittamaan persujen tietä uusiin sfääreihin. Ei ihme, että puoluejohto perustaa hautoman pitkän tähtäimen tavoitteiden selkiinnyttämiseksi ja juuri Töppiksen johdolla !!! Yhdessä eteenpäin aurinkoisen johtajamme ja Töppiksen viitoittamaan tulevaisuuteen Klaran hautoessa heidän ajatuksiaan taustalla.
- Erilainen nuori
kuinka täydellistä kirjoitti:
Loistava strategikko ja kylmän viileä taktikko, joka tulee viitoittamaan persujen tietä uusiin sfääreihin. Ei ihme, että puoluejohto perustaa hautoman pitkän tähtäimen tavoitteiden selkiinnyttämiseksi ja juuri Töppiksen johdolla !!! Yhdessä eteenpäin aurinkoisen johtajamme ja Töppiksen viitoittamaan tulevaisuuteen Klaran hautoessa heidän ajatuksiaan taustalla.
Minun ajatuksiani kun ei kukaan haudo. Pistän foliohatun päähän niin ette voi vakoilla mitä ajattelen, nih!!!
- vai puskasta..
Demupuskahomot taas typeryyksissään avauksen rusnas rapulaisilla nakkisormillaan..
- retm89e5as7pety
Töppis, on muuten mielenkiintoista, että osaat kirjoittaa muutaman omaa typeryyttäsi kaiuttavan haukkumasanan oikein, mutta et sitten juuri mitään muuta. Onko joku sieltä puoluepuskasta ohjannut sinua käyttämään juuri noita alakoululaistyylisiä haukkumasanoja ja antanut ne sinulle paperilla? Ovatkohan oikein hautomossa ajateltuja?
- kenttä ihmettelee
Kovasti ovat persut hautoneet ajatuksiaan tähänkin asti. Valmista ei vain näytä tulevan?
- Park 2000
Mamut , homot, epänormaalit, sweedut pillittää ja eutanasia vihreet. pillittää
- peruSShauteessa
Ainahan ne persut jotain hautoo?
- Wätyspersu
No huh huh!
- haudo, haudo
Mutta hautomon ensimmäiset ideat vaikuttavat juuri entisen kaltaisilta. Vetäkää nyt myssyä syvemmälle korville ja hautokaa lisää, jos homma siitä paranisi.
- jakomielistä touhua?
Persut hautovat kuin Ellun kanat, puskassa selällään ja nahkamunat esillä?
- naatintaa
Töppis kuitenkin menee mieluummin pantteriasentoon ja nahkamunat sisällä.
- pthyi olkoon!
Voiko olla mitään ällömpää näkyä, kuin karvaperseäijä Töppis lootusasennossa keskellä puiston puskaa? Voi hyvänen aika.
- Kohta tulee...
Ihqua iikkkk!!
- Ruuttamopopersu.
Voisiko puolueen ajatushautomo neuvoa minua ongelmassani. Olin normaalitapaan palailemassa sossusta Siwan kautta kotiin äiteen luo megakeppanakassi mopon kummastakin sarvesta roikkuen, kun poliisit pysäyttivät minut ja alkoivat väittää, että mopooni on tehty säännösten vastaisia muutoksia. Sanoivat, että joutuvat takavarikoimaan ruuttani. Tunnekohun vallassa rupesin tietysti öyhöttämään ja kehumaan Soinia minkä pystyin. Olenhan persu. No, seuraavaan aamuun saakka meni sitten putkassa ja ilman keppanaa.
Kysynkin nyt, millaisen ajatuksen puolueen ajatushautomo minulöle hautoo, ettei pientä ihmistä ja puolueen uskollista jäsentä kohdella enää näin ja lisäksi, että miten saan ruuttani takaisin?- vaeleesta kiini!
Kai ne tiesi, etä ole se valehteleva , töpis, puskademuhomo, pusikkoon matkalla. Antovat kovat rapsut töppöhomodemulle..
- Ruutta kunniaan..
Eikö auttanut vaikka kehuit Soinia? Eivät tainneet olla mitään ruuttamopopoliiseja?
Aika paha tuo, että piti olla koko yö ilman keppanaa! Huh! Minun ajatukseni hautoo, että tekisin valituksen Euroopan ihmisoikeustuomioistuimeen.- syvenevä kriisi
Ja nyt vielä Töppis mustasukkaisena haukkuu kun ei usko poliisin vieneen sinua putkaan. Muista valittaa myös tästä parisuhdedraamasta, jonka poliisin toimenpide kansalaisparalle aiheutti. Ilmeinen ihmisoikeusrikkomus on kyseessä !! Ja muista ottaa Töppis mukaan Brysseliin sekä Haagiin. Haagissa varo, ettei Töppis eksy mihinkään sotatuomioistuimeen. Jos sattuvat ymmärtämään sen puhetta, niin kyllä kansanmurhan suunnittelustakin äkkiä kakkua järjestyy.
Ehkäpä nahkamuna käy kuitenkin hyvin kaupaksi siellä. - Ruutan muistolle.
En taida jaksaa. Taidan mieluummin vetää keppanaa ja viinakakkua, itkeä ajojahtia, syyttää muita, öyhötttää ja kehua Soinia. Olenhan persu.
- kansa kammoaa
Ainakaan saksassa ei hyvällä katsota näitä kaasutusruutalla varustettuja pSS mopomiehiä kautta maan.
- Timo setelkiselkä
Persut ovat haistaneet taas uuden keinon saalistaa lisää köyhän selkänahasta revittyjä veroeuroja:
http://www.hs.fi/paakirjoitukset/Ajatushautomoiden idea on hämärtymässä/a1338688536077 - kansa utelee
Missä persu - siellä ruutta?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1136955Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1054680L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa483932TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133324Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6721987Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2221348- 661328
Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j521277Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551273Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise12962