Mikäpä olisi ottaa aurinkoa siwan takana hyvässä seurassa hyvin juomin varustautuneena.
Toisaalta minäkin haluaisin tuollaisen helpon ja rennon elämäntyylin.
Heikin kanssa helpot päivät. Siis helppoheikiksi!
Toisaalta minäkin haluaisin tuollaisen helpon ja rennon elämäntyylin.
Heikin kanssa helpot päivät. Siis helppoheikiksi!
Vastaukset 29
Vanhimmat
mun mielestä ryyppäminen käy niillä jo työstä eikä silloin enään ole kivaa.sopii kokeilla en kadehdi
vaihtaisitko hyvän työpaikan siwan seisoskelijan kanssa ? Vois tulot pudota minimiin!
Kuinka siihen kerhoon pääsee jäseneksi? Ja mikä on osallistumis maksu.
Poltat vaan kaikki luottos! kyl se siit sitten lähtee,
millä sit saa viinaa...?
TEE ITE KILJUA!
Jaskalta sahtia tai superilta ponua. Niillä pärjää pitkälle
Jaskan tehdas on takavarikossa ja myydään poliisin
huutokaupassa heinäkuun alussa .
Uusia vehkeitä vaan värkkäämään.Ei sahtitehtailu voi johonkin typerään ilmiantoon kaatua.Hirvenlihaa kyytipojaksi.
MÄ TUUN PISTÄÄ NE PUHKI
On siinäkin sulla kateuden kohde, ku alkoholistit...huhhei !! Ja mummolle lantti..
Toivon, ettet koskaan sairastu itse siihen sairauteen. Kuvitteletko, että niiden elämä on kadehdittavaa. Ei totisesti. Joka aamu on saatava viinaa tai sekoo...kroppa huutaa alkoholia. Moni on juonut perheensä, talonsa ja veneensä ja lopulta ittensä hautaan. Onko siinä kadehtimista. Ei totta vie !!!!!!!!!!!
on siinä hyvätkin puolensa
taivaan portilla pietari tokaisee alkoholistille et sinä tänne voi tulla viina vei maksas, olut pisti munuaisesi, haima anto jo aikoja periksi, sydän sano stopin,pirtu vei näkösi, kuulo hävis kun poliisi tuli.tuntohan on mennyt jo ajat sitten.eipä tullut juotua maitoa niinpä tuli luukato.nahka jäi mut sekin rypistyyn päin.aivot ei enään ole pitkään aikaan toimineet ja mikään ei ole tuntunut miltään.mikä sinusta olisi viälä tänne tulossa?
Alkoholiongelmat eivät ole pelkästään juoppojen ongelma. Humalatilat ovat koventuneet ja alkoholin aiheuttamat sairaudet ja väkivalta yleistyneet.
Ikaalisissa kytee melkoinen pommi. Aina keksitään syy juopotella, muka sivistyneesti. Ei suomalainen opi eurooppalaiseksi viininkäyttäjäksi, se on huomattu myös siwan lastauslaiturilla.
Ikaalinen on maalaispitäjä. Siellä ollaan kateellisia heinäseipäillekin;)
Siinä se Heikkikin näkyy taas istuvan parin muun nuorehkon henkilön kera siwan lastauslaiturilla. Kohtalaisen seipäässä näkyy taas olevan. Alkoholi tuo vain surua ja onnettomuutta nuorille ihmisille. Suunta on vain alaspäin!
Koska olet huolestunut ja vastuuntuntoinen kansalainen
niin tee heti viranomaisille kantelu sahdinvalmistajista.
onx heikki haitarinsoittaja joka pyrki sibelius akatemiaan aikanaan ?
Ei se heikki oo. Heikki hilluu yleensä siwan lastauslaiturilla vanhempien puliveivareiden kanssa. heikki on nelikymppinen komea mies.
nykyisi aika helvetin usein seipäässä
siwan seisojat on muuttanut taxsi aseman notkujiksi
Etunsa siinäkin, nyt huonompinäköinenkin taxari pystyy
heitä kommentoimaan !
Limppa ja Pisto siinä etupäässä hilluvat. Seipäänreikä harvemmin.
kertokaa siwan seisojien lempinimet ja voi kuvaillakin vähän.Olisi vain mukava tietää.
heikki on niistä se joka on eniten seipäässä
tykkään puliukoista,koska heillä on elämän kokemusta ! Eikö vaan ?
Pois Babylonista!! Ruvetaan juopoiksi ja vapaaherroiksi ja annetaan kaiken menna vituiks, niin hyvin menee!!!!
Kaikki" hyvät" on jo haudas..Pisto ja Limppa niin harmittomia hiljasia kavereita!! UUsia edes enään tunne nimeltä, muutaku Lahtisen, joka sekin harmiton!! Piafrakin oli aikoinaan ja Hakalan isukki ja poika.....
Huono juttu että väki luku laskee