Iivanainen käyttää markkoja

Nykymarkkoja toki, ei niitä mummojen vanhoja markkoja, mutta silti...

http://www.jariiivanainen.net/pornojaseksi.html
393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei jaksa...!

Äänestä

Aloittajan linkistä:
"Porno, seksi, dogging, haaveet, mielikuvitus, itsetyydytys, prostituutio ynnä kaikki seksuaalisuuteen liittyvä ovat asioita, jotka kiinnostavat ihmisiä..."

Lausetta voisi täydentää, että kys. asiat tuntuvat kiinnostavan ja kiihoittavan varsinkin USKOVAISIA ihmisiä.

Äänestä
  • >Lausetta voisi täydentää, että kys. asiat tuntuvat kiinnostavan ja kiihoittavan varsinkin USKOVAISIA ihmisiä.

    Ja tätä voisi täydentää, että uskovaiset ovat erityisen kiinnostuneita toisten ihmisten puuhasteluista noiden asioitten kimpussa. Tämä juontaa juurensa ajatukseen, että yksilöiden synnit vetävät jumalan kirouksen koko yhteisön päälle. Ja tästä huolimatta monet uskovaiset harrastavat salassa myös itse noita kuvattuja pikku paheita.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


iIkimys kirjoitti:

Nykymarkkoja toki, ei niitä mummojen vanhoja markkoja, mutta silti...

http://www.jariiivanainen.net/pornojaseksi.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu