SDP:STÄ JOUKKOPAKO KOKOOMUKSEEN HALOSEN TAKIA

19,90

Yhä kiihtyvällä tahdilla demarit pakenevat Kokoomukseen ja Perussuomalaisiin !

Ja Urplinen lähtee Bilderberg-kokoukseen, on siis illuminaatti joka haluaa tuhota köyhät ihmiset !

12

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Unessasi ehkä?

      Oikeassa elämässä suunta on SDP:hen.
      http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012060115655658_uu.shtml

      " SDP:n kannatus on pirteässä nousussa, ilmenee Helsingin Sanomien teettämästä kyselytutkimuksesta. Kokoomuksen kannatus on kuitenkin laskenut koko vuoden."

      SDP:llä muuten oma palsta...

    • numeroleikkiä

      Kokoomuksen vauhti pysähtynyt, demareilla selvää kasvua viimeisen näkemäni gallupin mukaan.

    • Helppoa yhteenlaskua

      Niinistöltä tulossa hurjat laskut turhan matkustelun, NATOtukien, Islannin ilmatilan valvonnan ja kalliin mainostoimistokampanjan vuoksi. Ei ole ihme, jos kansa alkaa kääntyillä muiden kuin kokoomuksen puoleen. Leipäjonot kasvavat ja Suomen arvovalta maailmalla vähenee.
      Valtio velkaantuu, siitä Niinistö viisveisaa.

    • oli kallis muori
    • Oikeassa elämässä
    • Konkurssi Ville

      Mainostoimisto on laskenut väärin. Kuvittelu, että Jenni lisää kokoomuksen kannatusta nuoruudellaan on osoittautunut vääräksi. Ei Niinistön menneisyys unohdu, kansa muistaa vielä edellisen laman. Kansa muistaa hyvin myös sen, kuka kurjisti kansan olot, ajoi yritykset konkurssiin ja tappoi kaiken yritteliäisyyden Suomesta.

      • Valkoinen lintu

        Mikä ihmeen Niinistön menneisyys. Lama ei todellakaan ollut Niinistön syytä vaan Suomen pankin ja Liikasen. Sen voi tarkistaan sen aikuisista dokumenteista.
        Niinistö oli se joka Suomen pelasti konkurssista, jossa Kreikka on tällä hetkellä. Sielläkin vaaditaan säästöjä talouden vakauttamiseksi. Niinistö ei vaan saanut tukea Euroopasta vaan joutui vaatimaan menoja kuriin. Sen hetkinen tilanne ei vaan ole lähelläkään sitä missä nyt ollaan. Rahaa Urpilainen syytää miljardimäärin Kreikkaan ja Espanjaankin kohta. Velkaa joka puolella ja palvelut Suomessa heikkenee. Jokaista suomalaista kohden on monien tuhansien velkataakka.

        Yrityksia ei ole tällä hetkellä paljon menemään konkurssiin, kun Haloska johti valtuuskuntia Kiinaan ja työpaikat meni sinne.


    • PÖÖ SOS DEM PÖÖÖÖ

      NO KOKOOMUKSELLA ON VANKKA KANNATUS. PUNAKOMUKOIDEN AIKA FINITO.
      HEITTÄKÄÄ PUNIKIT JO JONNINJOUTAVA MELSKAAMINEN. HANKKIKAA ALUKSI OMA ELÄMÄ.

    • sos dem NSDAP

      oma elämä= ei sosialismia

    • Niskalaukausko?

      Vapaus kaukana sosiaalidemonine vaaliohjelmasta

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1979
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      989
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      868
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      747
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      740
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      12
      718
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      683
    8. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      80
      674
    9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      662
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      207
      655
    Aihe