Avoin kirje yritysmaailmaan

Osmo-Oskari 76

XXXX auton hallitukselle
XXXX auton henkilöstöosasto

Asia: Työntekijöidenne taustatiedot

Olemme huomioineet huolestuneena, että oletteko autotehtaanne osalta onnistunut rekrytoinnissa kaikkien tehtävien osalta. On syytä epäillä että eräs työntekijänne on tullut kasvatetuksi erittäin kyseenalaisin keinoin ja suurella todennäköisyydellä on kaiken kokemansa jälkeen mieleltään hyvinkin järkkynyt ja epätasapainoinen hoitamaan tiukan paikan tullen yksinkertaisiakaan tehtäviä.

Todistetusti erään kuuleman mukaan korkeassa vrassa olevan henkilön lähiomainen jatkuvasti postittaa suomi24 poliittiselle palstalle pornoksi luokiteltavaa materiaalia ja myös analysoi kehonsa peitteitä.

Valitettavasti teidän kannalta tämä henkilö on tuonut julki myös läheiset sidoksensa yhtiöönne. Tämä tietysti aiheuttaa sen, että jos tällainen haureus ei lopu yhdistyy nämä pervoiksi luokiteltavat sekoilut eittämättä jatkossa teihin ja teidän tuotteisiinne mikä on varmasti myös imagomielessä erittäin epämieluista.

Voimme tarvittaessa pyynnöstänne postittaa teille k-18 materiaalia jota täällä poliittisella palstalla tämän henkisesti järkkyneen toimesta on runsaasti saatavilla. Toivottavasti asiakkaanne eivät pääse tuohon materiaaliin käsiksi.

Suomen maineesta huolestuneet kansalaiset

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jyry Sisu

      Tunnemme tapauksen ja ymmärrämme huolenne.

    • SonniTollisko

      Me kaikki Tolliskomaan kepuänkyrät olemme samaa mieltä. Nyt, ja kun me eroamme oikeasta Suomesta (ennen kun meidät erotetaan) ja perustamme entisen Etelä-Pohjanmaan alueelle meille Tolliskoille oman maan, siis Tolliskomaan.

      Kun itsenäisyyspäivämme on se minkä Suuri Isänmaallinen Ajattelijamme Heimo Huusitalo epäjumalamme Savupiritin Pojan käskystä esitti, eli Puna-armeijan Kunnian ja Voitonpäivä, niin Tolliskomaa ottaa kansallislaulun säveleksi tietysti Ikuisen Neuvostoliiton kansallislaulin. Tosin Ikuinen ja Suuri Rauhanvaltio on vain muutaman kuukauden pois ja nyt Venäjä käyttää lisäksemme samaa säveltä.

      Tässä on alustavat sanat. Sovituksen tekee Tolliskomaan sovittaja.

      Oi Suuri ja surkea Tolliskomaa
      sut synnytti kateus ainoastaan
      sut luonut on Lakeuden yhteinen tahto
      sun konnuutes on säilyvä aikojen taa
      Oi suuri ja vapaa Tolliskomaa
      sun kaunaasi kaijuttaa
      Lakeuden katkeruus muuttumaton
      Sun lippuas seuraten tolliskoihminen*
      kaunasta katkeruuteen astuva on

      *alkuperäisessä on neuvostoihminen, mutta vasta kun saamme liittyä siihen suureen valtiolittoon, jota Paavo Vä'yrynen ikuiseasti ihannoi, sitten voimme muuttaa sanan Tolliskoihminen sanaksi neuvostoihminen.

      Anneli Oikeus- ja totuustollisko hoitaa tekijäoikeusasiat. Tässä asiassa ei edes hän voi tehdä miljardivahinkoja kuin puhuessaan Tolliskototuutta eduskunnan puhujapöntössä ja muualla, siten, että Suomi ja suomalaiset yritykset poistettiin urakkatarjouspyyntojen joukosta.

    • Valioeläkeläinen ?

      Tämä avoin kirje se sitten veetuttaa kapia niin että...

      Hoh hoh hoo tuota harjasniskavillisikaa. Näkeepähän tuon tollakon tuntevat millainen kikkelikalle tuo hullu punikki on

      HOH HOH HOO

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2016
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1065
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      880
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      768
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      759
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      739
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      689
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      687
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      676
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      672
    Aihe