Kertokaa itäeurooppalaisista kerjäreistä

eiymmärrätotajuttuu

Mikä toi romani kerjäläisten juttu oikein on ?

Kuinka ne saa kaduilla ottaa vanhojen ihmisten rahat noin vaan ?

Eikö niitä koske lait ollenkaa ?

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yritävainymmärtää

      Suomessa vallassa olevat suvaitsevaiset politiikot ovat päättäneet suvaita näitä ulkomaalaisia loisia, elättejä ja siipiveikkoja ja varkaita, se on kuulemma humaania ja suuri Eu:kin tahtoo niin.

      Kansalaisten suuri enemmistö tahtoisi karkottaa bulgarialaiset ja romanialaiset varkaat sinne missä pippuri kasvaa, mutta täällä hallituksella ei ole ollut tapana huomioida kansan tahtoa, eikä tämän maan lait ja asetukset koske samalla tavalla ulkomaan ihmisiä, kuin syntyperäisiä suomalaisia.

      Maassamme on tullut tavaksi, että ulkomailta tulleita rikollisia, varkaita ja raiskaajia pitää ymmärtää, tukea ja rahoittaa, tätä on vaikea ymmärtää, mutta kyse on kansainvälistymisestä ja monikulttuurillisuuden ihanuudesta.

      Älä välitä, vaikka et ymmärräkkään tätä suvaitsevaisuus ja monikulttuurillisuuden ihanuutta, sinulta odotetaan vain sitä, että rahoitat tämän kaiken ja mukisematta otat vastaan tämän autuuden.

      Jos kulkiessasi kaupunkisi kaduilla kohtaat rahaa vaativia kerjäläisiä, nämä ovat vain hallituksemme lahja Suomen kansalaisillemme, jotta muistaisimme tyytyväisinä maksaa veromme ja oman osuutemme kansainvälistymisestä. Älä murhedi jos kotiisi tunkeutuu muiden maiden romaneita, tämä on vain omatoimista vieraanvaraisuuden vastaanottoa, mikä on sinun omaasi, kuuluu myös heille. Jos tyttäresi tulee kotiin mukiloituna ja raiskattuna, koita ymmärtää, älä silloin ole rasisti, vaan syytä tytärtäsi, mitä on vastustellut läheisempää tutustumista uuteen jännään kulttuuriin.

      • .k.

        Näin natsina minä en oikein ymmärrä tuollaista.
        Mutta ne jotka ovat sairastuneet vasemmistolaisuuteen, ehkä ymmärtävät.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1998
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1037
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      877
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      763
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      751
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      13
      725
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      686
    8. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      685
    9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      669
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      210
      668
    Aihe