Häpeä HUS

Hesarin 2.6.2012 sivulla C8 kerrotaan kuinka 18-vuotias pikaista psykiatrista apua tarvitseva nuori ei saanut apua mielenterveysongelmaansa 8 viikkoon!

HUS pompotteli luukulta toiselle. Häpeä HUS!!!
582
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Näinhän sitä toimitaan! Sitten hallitus ja eduskunta ihmettelee kuinka näin on päässyt käymään. Ja ottavat osaa läheisten suruun. Milloinkahan tuokin nuori ottaa raskaimmat keinot käyttöön?!

Äänestä

Kandee miettii mitä näillä "säästetyillä" miljoonilla on sitten saatu kansalaisten hyväksi?

MM. kreikan lainan taakaamista. g-pisteen lobbaamista, eduskunna uusi iso kellari, brysselin matkoja, itsenäisyys juhlia, finnairin laatu palvelu, musiikkitalo JNE. lista on pitkä.

Lisäksu KYMMENIÄTUHANSIÄ työttömiä, satoja itsareta, murhgia, ryöstöjä, tappoja, varkauksia, ruka kallistunut, palkat ei nouse jne. loputon lista tätä "säästöä". Moni ihminen on KUOLLUT kun hoitoa ei ole "säästö" syistä annettu ajoissa.

Suomalaiset siis me aidot kanta suomalaiset OLLAAN TYHMII, kun sallitaan moinen toiminta ja bling bling hymyillään vaikka LAPSELTA VIEDÄÄN RUOKA käsistä.

Äänestä
  • Työttömiä on jo yli 200.000 ihmistä.

    Äänestä

Rahaa riittää maahanmuuttajien hyysäämiseen.

Äänestä

Taitaa olla niin, että systeemi kyllä pyörii---poliisi hoitaa siihen sopeutumattomat- ja kansalaiset ovat käyttövoimaa, mikä siis on vaihtokelpoista ja uhrattavaa. Luulisi, että valtio olemme "me"......ja kenellä määräysvalta, mutta eihän se niin mene. Se ja sama, mitä lammaskansa sanoo- ainoastaan ennen vaaleja vähän pölistään- mutta sen jälkeen tämä poliittinen päättäjäeliitti siirtyy omaan päiväjärjestykseen ja kansa saa nurista mitä haluaa. Ja kun uudet vaalit tulevat, ei kukaan muista enää mistään mitään. Ja taas tulee muutama puruluu vaaleihin, mitä voidaan pureksia- ja sama homma toistuu. Vaalien jälkeen tulee kysymykset, joista kukaan ei voinut edes aavistaa- koska ei niistä vaalien aikaan tullut keskustelua. Ei tietenkään tullut. Kuinkas muuten. Mutta kansa ei tunnu oppivan ikinpäivänä. Hyvä esimerkki näennäisdemokratiasta. Äänestää kyllä saa, mutta kun käsiteltäviä asioita on sen satoja, niin kuka niitä voi kaivaa vaaleihin esiin.? Vaaleissa on muutamat ainaiset pakolliset; lapset, eläkkeet, palkat, kunnat, homot, abortit ym.....ja sitten loppuja hoidellaan vaalien jälkeen kabineteissa. Eikä kansalla ole vaalien jälkeen kuin gallupit, mitkä kertovat karua kieltään - sitten jälkikäteen. Vaikka tulos jostain olisi, että 70% kansasta on sitä tai tätä mieltä, niin myöhäistä on hiiren haukotella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


seuraukset? kirjoitti:

Hesarin 2.6.2012 sivulla C8 kerrotaan kuinka 18-vuotias pikaista psykiatrista apua tarvitseva nuori ei saanut apua mielenterveysongelmaansa 8 viikkoon!

HUS pompotteli luukulta toiselle. Häpeä HUS!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu