Monet opiskelijat ovat taas saaneet opintonsa tältä lukukaudelta suoritettua.
Siksi on varmaan kiitoksen paikka heille. Me aikuiset olemme hieman
itsekeskeisiä toisinaan. Olisi hyvä muistaa,että opiskelu on kouluja käyvien työtä.
Työstähän se käy.
Kiittäminen on paikallaan !
10
129
Vastaukset
- näin on
Niinpä. Me pelkästään ammattikoulun käyneet saamme arvostaa niitä jotka on yliopistoissa opiskelemassa ja jaksavat lukea pitkälle. Opiskelu avartaa monta asiaa. Lääketiedekin kehittyy akateemisuuden ja tieteen kautta.
- Mrs MRS
* Lääketiedekin kehittyy akateemisuuden ja tieteen kautta.*
onneksi on sitten niitä ammattikoulun käyneitä laitoshuoltajia ,
joitten ammattitaitoinen työpanos mahdollistaa korkeatasoisen hygienian sairaaloissa ja laboratorioissa.
Lääkärit ja tutkijat eivät ehdi siivoamaan tiloja joissa työskentelevät,
ikävä jopa käsihygienian muistaminen tuottaa heille joskus vaikeuksia ....
- ko.koo
Minusta heidän pitäisi olla kiitollisia yhteiskunnalle, joka suo heille ilmaisen koulutuksen aina loppututkintoon asti. Ei tälläinen ole itsestäänselvyys monessakaan lättymaan valtiossa. Samoin esimerkiksi kouluruokailua ei monessa maassa ole ollenkaan. Tietysti verovaroista kustannukset katetaan.
- Vainohullu
Eikö vanhempien pitäisi kokea tyydytystä, jos lapsi on uskonsa takia koulukiusattu? Sehän osoittaisi, että oikeassa ollaan, koska vainoa pukkaa.
- jaakobista
Jaa...mitenköhän, kyllä Todistajien lapsetkin valmistuvat ylioppilaaksi, ammattiin, ja esim. yliopistosta kuten muutkin.
- vaikkei avauksen aihe olekkaan tällä kertaa "Raamatun tutkimusta tai varsin vaikeaa uskonnollista teologiaa käsittelevää" on se silti sopiva aihe tällekkin palstalle.
- sitten sellaiset kuten tänäänkin useasti nähdyt aloitukset "Brooklynin terveisistä" eivät kuulu tälle palstalle mikäli ne eivät todellakaan ole "terveisiä Brooklynistä"!
...vaikka huumoria voidaankin käyttää kirjoittelussa, tulee sen käytössä ottaa huomioon sekä kohderyhmä että yleinen sopivuus, viittaan tällä juuri nähtyyn aloitukseen jossa sinänsä ei ole mitään kovin epäsopivaa ja tuollainen "huumori" on yksi yleisimmistä "takuunaurattajista" mutta kuuluu selvästi aihealueeltaan muille forumeille.
*Kiitokset kaikille valmistuneille jotka tulevat osaltaan pitämään yllä järjestettyä yhteiskuntaa niin kauan kuin nykyinen asiainjärjestelmä on sallimuksessa.
Ps. Kirosanojen tai niihin verrattavissa olevien ilmaisujen käyttö on tarpeetonta, viesti tai mielipide tulee hyvin ymmärretyksi ilman "voimasanojakin" Ja mitenkä aloitukseni liittyy Jehovan todistajuuteen ? Siten, että pyritään kiittämään
silloin kun se vain on mahdollista. Yritetään nyt olla ystävällisiä toisia kohtaan.- ko.koo
Ei, vaan kiitetään aina, kun on aihetta. Kiittäminen silloin, kun ei ole aihetta ei ole kenellekkään hyväksi.
- Työn arvostus:
ko.koo kirjoitti:
Ei, vaan kiitetään aina, kun on aihetta. Kiittäminen silloin, kun ei ole aihetta ei ole kenellekkään hyväksi.
* Siten, että pyritään kiittämään
silloin kun se vain on mahdollista. Yritetään nyt olla ystävällisiä toisia kohtaan.*
Todistajalle kiittäminen on mahdollista silloin kun siihen ON aihetta.
Todistaja kiittää niitä nuoria jotka ovat tehneet parhaansa ja käyneet koulua
kukin omien kykyjensä mukaan.
Joillekin se on on ollut vaikeampaa kuin toisille.
$aatanan hallinnoimassa maailmassa koulunkäyntikin
on todella haasteellista kaikille lapsille ja nuorille.
Kiitos heille kun ovat koulua käyneet ja parhaansa tehneet,
kyllä ovat nyt lomansa ansaineet! ;D
Kiitos myös opettajille ja koulun henkilökunnalle, joitten työpanosta ei aina tunnuta arvostavan, vaikka heillä on suuri vastuu ja osuus nuorten koulussa viihtymisessä...!
Rentouttavaa ja voimauttavaa kesää kaikille,
konventeissa saa lisää voimia ja rohkaisua! :D
Meidän koulussa on ihana keittiöhenkilökunta ja siivoojat jotka ovat valmiita juttelemaan nuorten kanssa aina kun kasvokkain ovat.
Heidän hymynsä kirkastaa sateista päivää, kiitos!
- netiketti kunniaan
*Kiitokset kaikille valmistuneille jotka tulevat osaltaan pitämään yllä järjestettyä yhteiskuntaa niin kauan kuin nykyinen asiainjärjestelmä on sallimuksessa.
Ps. Kirosanojen tai niihin verrattavissa olevien ilmaisujen käyttö on tarpeetonta, viesti tai mielipide tulee hyvin ymmärretyksi ilman "voimasanojakin"
Kiitos Opettajille jotka yrittävät kasvattaa nuorista
ihmisiä jotka osaavat tuoda ajatuksensa julki ilman alatyylin ilmaisuja ;) Kiittämisestä vielä jokunen sana. On myös tilanteita joissa täytyy muistaa ettei ala
kiittelemään. Esim: töissä. Ei saa sanoa :" Kiitoksia, kun sait rikottua tämän
työkalun ! Ja jos vaikka naapuriltasi menee auto rikki, ei sanota :" Kiitoksia! hajosi
autonromusi vihdoinkin ! Loppui se jatkuva pakoputken pärinä.
Yritämme miettiä mitä sanomme, milloin sanomme,
miten sanomme, jne. Ainahan se ei meiltä ihmisiltä onnistu, niinkuin olemme
ajatelleet. Hyvää illan jatketta !
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061