Miksi?

Miksi tälläinen alue, b-elokuvista puhutaan kuitenkin jo kauhu/scifi/komedia ryhmien alla.

Tämä on aiva TURHA!

Aasia elokuvalle ennemmin oma alue!
7392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

just niin, kyllä kaikelle ravalle laitetaan palsta mutta aasialeffat sivutetaan!
tais olla joku p-leffojen ystävä kun tän pisti pystyyn!

Äänestä
  • Tai sitte tää on bornoelokuville?

    Äänestä

  • oikoj kirjoitti:

    Tai sitte tää on bornoelokuville?

    sehän tää on aivan selkeesti!

    Äänestä

  • kuten julkaisut:

    future film sarjaan kuuluva world wide cinema

    teen sulle listan tässä jossakin vaiheessa niistä itämaisista leffoista jotka ovat B.Niitä edelleen julkaistaan ja yksi julkaisu systeemi on ottanut asiakseen päästää pihalle noin 800 kyseistä.

    Äänestä

  • oikoj kirjoitti:

    Tai sitte tää on bornoelokuville?

    niinkuin nyt löytyy täältä netistä noita kotitekoisia.Muuten vanhaan aikaan jossakin päin maailmaa pornoleffoja pyöritettiin leffateattereissa.Kaikilla ei ole aina ollut k18 ikäraja.Paitsi että hullua on se että jotkut pehmopornoilut oli yhteen aikaan niin rohkeeta että ikäraja k18....kuten Gorky ja sen jatkoa osa oliko se nyt gorky's revenge no kuitenkin.Yhdessä vaiheessa päätettiin sitten yhdistään porno B- vampyyri leffoihin....vampyros lesbos....Fung Lee himon herra.Myöhemmin lisää pitää kelata päätä edestakaisin.

    Äänestä

näihin nykyajan ison budjetin leffoihin on otettu paljon vaikutteita ja käytetty hyväksi B-leffojen ideoita,tehoste kikkailua ym.....ne kaatuvat siihen järjästelmällisyyteen ja siihen että kohtaukset ovat liian pitkiä,katsojat keskittyvät enemmän leffan tehosteisiin ja aiheeseen sekä budjettiin ja siihen että onko se trendikäs....kuin siihen että miten henkilöhahmot vaikuttavat leffan kulkuun ja että miksi leffa on tehty.Millaiset ihmiset sitä on tehnyt......ym....tuollaiset leffat ovat liian selviä,niistä huomaa heti kaiken.....niissä ei oikein ole mitään uutta...tietää mitä tapahtuu seuraavaksi....tunne puuttuu.Joitakin hämää se että liian monta eri genreä yhdistetään toisiinsa.Tuollaiset leffat tahtovat olla yhtä pinnallisia kuin nykyajan ''trendi nuoret''

Äänestä

sellainen rajoittaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oikoj kirjoitti:

Miksi tälläinen alue, b-elokuvista puhutaan kuitenkin jo kauhu/scifi/komedia ryhmien alla.

Tämä on aiva TURHA!

Aasia elokuvalle ennemmin oma alue!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu