Kaikki on pelkkää legendaa ja salaliittohörhöjen jupinaa...
http://yle.fi/uutiset/urpilainen_salaseurapuheet_legendaa/6149715
...mutta silti on pitänyt ihan presidentin toimesta kokouspapreita salata: http://bilderberg.infosota.fi/2009/07/06/suomen-presidentti-julistaa-bilderberg-paperit-salaisiksi/
Aikaisemmatkin osallistujat ollut aika hiljaisia: http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/113080-kohuttu-bilderberg-kokous-suomalainen-vaikenee
Mita se Jykä, kolminkertainen osallistuja silloin kerran sanoikaan? "Kansalaisfoorumi"?
http://yle.fi/uutiset/urpilainen_salaseurapuheet_legendaa/6149715
...mutta silti on pitänyt ihan presidentin toimesta kokouspapreita salata: http://bilderberg.infosota.fi/2009/07/06/suomen-presidentti-julistaa-bilderberg-paperit-salaisiksi/
Aikaisemmatkin osallistujat ollut aika hiljaisia: http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/113080-kohuttu-bilderberg-kokous-suomalainen-vaikenee
Mita se Jykä, kolminkertainen osallistuja silloin kerran sanoikaan? "Kansalaisfoorumi"?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Demari pettää aina.
No Yle tai MTV3 samaa paskaa eri paketissa. Miksi niin salaisia miksi pitää VALTIONVARAIMINISTERIEN 2009 Katainen 2012 Urpilainen käydä näissä??
No siksi, että ne eivät oikeasti johda tätä maata!!!!
Tätä maata hallitsee ryhmä öyäkkäri kapitalistipankkiireja joiden juoksupoikia nämä Urpilaiset ja Kataiset ovat... Olen väärässä, ai niin länsimainen demokratia aina niin täynnä läpipuhdasta totuutta!?
Helpoin tapa vedättää kansaa on kun massat luulee olevansa mahdollisimman "vaipaita", kuitenkin joka päivä pelkäävät työpaikkansa puolesta.
Haluatko tietää etukäteen, mitä Jutta ja Jyrki sanovat huomenna/ensi viikolla?
Lue täältä: http://www.bundeskanzlerin.de/Webs/BK/En/Homepage/home.html
Maan- ja kansanpetoksista on kyse, Suomen perustuslakia rikotaan, siitä pitää seurata syytteet Valtakunnanoikeuteen.
Harvojen valtaa, äärioikeistolaista veroparatiisien keinottelijoitten vapaamatkustajien ilmaisten juhlien ylläpitoa, ILMAISEN SUOMALAISEN ORJATYÖVOIMAN tavoitteella.
Suomen kansan olisi syytä herätä, Kreikka, Espanja, Portugali, Irlanti ovat jo saaneet maistaa mitä ovat äärioikeistolaisen politiikan ja korruptoitujen poliitikkojen touhujen, sormien läpi katselemisen seuraukset.
Bilderberg kokouksiin osallistujat tekevät salaisia linjanvetoja ja päätöksiä. Onhan se Urpilaisenkin kohdalta äänestäjien pettämistä jos hän ei palaa avoimin kortein. Muistakaa myös se, ketkä perustivat Bilderbergin ja minkä salaisen järjestön alaosasto se todellisuudessa on.
1994: Bilderberg-kokous ainoan kerran Suomessa, missä samana vuonna EU-kansanäänestys
2008: B-kokous viimeksi USAssa, missä samana vuonna pressanvaalit
2012: B-kokous USAssa, missä nyt pressanvaalit
Voiko tästä jotain päätellä?
MItä enemmän eu keskittyy ja verotusta jne saadaan säädeltyä yhdestä paikasta "yhteisen hyvän" vuoksi niin sitä paremmin bilderberg vapaamuurarit on tavoitteessaan yhdistää kaikki ja saada kansat orjikseen. Sananvapautta koitetaan varmasti saman "yhteisen hyvän" nimissä kaventaa, mutta tarkoituksena tässäkin on tiedonkulun estäminen tästä suuresta puhalluksesta jota nämä mestarit jatkuvasti rakentaa.
Virka Valan vannoneet Kansan parhaaksi.Ministerit muuttuu sala matkusteliaksi.?:vastuun otto matkoista,sala seuroista,kellä vastuu?: